• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-14814-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مشاور استاندار کرمانشاه:

باید برای توسعه استان در همه زمینه‌ها برنامه داشته باشیم

مشاور عالی استاندار کرمانشاه گفت: باید برای توسعه استان در همه زمینه ها برنامه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، جعفر همتی در مراسم اختتامیه طرح نوروزی آرامش بهاری که امروز (22 فروردین) در مجتمع آل آقا کرمانشاه برگزار شد، با اشاره  به آمار گردشگران نوروزی در استان کرمانشاه، اظهار کرد: بر اساس آمارها نوروز امسال حدود دو میلیون نفر میهمان نوروزی در استان کرمانشاه حضور پیدا کردند که آمار حضور حدود 400 هزار نفری در بقاع متبرکه و امامزادگان استان نشان می دهد یک پنجم میهمانان نوروزی در بقاع متبرکه حضور پیدا کرده اند.

وی با اشاره به نقش مهم و اثرگذار امازاده ها و بقاع متبرکه در آرامش روحی مردم، گفت: امامزادگان مامن و ملجا مردم در گرفتاری ها بوده و برای همه مردم عزیز و محترم هستند و این مهم توسعه ساخت و ساز در این اماکن را ضروری می کند.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه با اشاره به انتقاد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان به جهت جلوگیری از توسعه و ساخت و ساز بقاع متبرکه اطراف آثار تاریخی اظهار کرد: هرمسئولی باید به وظایف خود عمل کرده و اگر امروز مدیرکل اوقاف، مدیرکل میراث فرهنگی بود، قطعا باید ازحریم آثار تاریخی دفاع می کرد.

همتی برای پیگیری توسعه ساخت و سازها در بقاع متبرکه استان کرمانشاه قول مساعد داد.

همتی با اشاره به اینکه همه باید به وظایف خود عمل کنند، گفت: باید برای توسعه استان در همه زمینه ها برنامه داشت و پرداختن صرف به یک موضوع استان را از رسیدن به اهدافش دور خواهد کرد.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه افزود: همانگونه که باید به توسعه و ساخت و ساز امامزاده ها و بقاع متبرکه توجه شود، باید به ساخت سینما، خانه موسیقی، تئاتر و ... هم توجه شود و بی توجهی به چنین موضوعاتی پذیرفتنی نیست.

همتی تاکید کرد: گروهی در جامعه به دنبال فیلم و یا موسیقی هستند و اگر نتوانند پاسخ خواسته های خود را بگیرند قطعا به ماهواره روی خواهند آورد و نباید بگذاریم این اتفاقات بیافتد.

 وی در ادامه با اشاره به تلاش های مجموعه اوقاف در زمینه های مختلف در طول سال، گفت:  مجموعه اوقاف کرمانشاه در موضوعاتی مثل اربعین سنگ تمام می گذارد.

همتی اضافه کرد: فعالیت های این نهاد در موضوعاتی مثل کمک رسانی به محرومین برجسته است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: