• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-15214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

توسعه آموزش‌های پیشگیرانه اعتیاد را در برنامه داریم

فرماندار کرمانشاه توسعه آموزش های پیشگیرانه در برابر اعتیاد را  از اولویت های شهرستان کرمانشاه در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سال جدید اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در اولین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه که امروز(۲۲ فروردین) در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر نقش آموزش در پیشگیری از اعتیاد در جامعه اظهار کرد: باید آموزش های پیشگیرانه در  برابر اعتیاد را از سنین کودکی به جامعه ارائه کنیم.

رنجبر ادامه داد: اگر ذهن کودکان با اعتیاد به عنوان یک بلای خانمانسوز آشنا شود، شاهد کاهش گرایش آنان در سنین نوجوانی و جوانی به اعتیاد خواهیم بود.

فرماندار کرمانشاه گفت: برای ارائه آموزش های پیشگیری از اعتیاد باید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به موضوع آموزش کودکان ورود کند.

رنجبر سپس بر ضرورت آموزش دانش آموزان و دانشجویان در برابر اعتیاد تاکید کرد و افزود: مدارس و دانشگاه ها می توانند در ایجاد روشنگری در نسل جوان در مقابله با اعتیاد نقش اثرگذار داشته باشند.

فرماندار کرمانشاه همچنین بر ضرورت برگزاری دوره های آموزشی تاب آورانه مقابله با اعتیاد در محلات حاشیه شهر تاکید کرد و افزود: آموزش های پیشگیرانه را باید در روستاها هم داشته باشیم.

وی با اشاره به نقش سازمان های مردم در مبارزه با مواد مخدر، از برنامه ریزی برای توسعه NGO ها  برای مقابله با مواد مخدر خبر داد.

 اجرای طرح هایی مثل پاکسازی محلات آلوده سطح شهر، حمایت از فعالیت های مقابله با اعتیاد مثل طرح کرامت بسیج و... از دیگر اولویت های شهرستان کرمانشاه در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سال جدید بود که رنجبر از آنها یاد کرد.

رنجبر توسعه مراکز نگهداری معتادان شامل کمپ های دولتی و خصوصی را از اولویت های شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه در سال جدید اعلام کرد.

فرماندار کرمانشاه اضافه کرد: در انتهای سال گذشته با همکاری استاندار کرمانشاه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبلغی نزدیک به یک میلیارد تومان به توسعه مراکز نگهداری معتادان شهرستان کرمانشاه اختصاص پیدا کرد.

وی سپس با اشاره اهمیت اجتماعی کردن موضوع مبارزه با مواد مخدر، این مهم را از سیاست های مبارزه با مواد مخدر در کشور عنوان کرد.

رنجبر گفت: نباید اجازه دهیم آمار معتادان زیاد شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: