• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه:

واحدهای صنعتی زلزله‌زده استان 2700 میلیارد ریال تسهیلات می‌خواهند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: واحدهای صنعتی زلزله کرمانشاه نیازمند 2700 میلیارد ریال تسهیلات هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، نعمت‌الله حقیقی در کارگروه ستاد ستهیل و رفع موانع تولید استان که امروز (22 فروردین) با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد از آسیب زلزله به 186 واحد صنعتی استان خبر داد که خسارت وارد شده به این واحدها حدود 650 میلیارد ریال بوده است.

وی اشتغالی که توسط این واحدها در گذشته ایجاد شده بود را 2750 نفر عنوان کرد و ادامه داد: این واحدها برای بازسازی نیازمند 2700 میلیارد ریال تسهیلات هستند.

به گفته این مسئول، برخی از واحدهای صنعتی سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی حدود 100 درصد تخریب شده اند و واحدهای صنعتی در سایر شهرستان‌ها نیز از 10 درصد تا 90 درصد آسیب دیده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه بیشترین تعداد واحدهای صنعتی خسارت دیده را مربوط به شهرستان قصرشیرین دانست.

حقیقی با بیان اینکه این واحدها پیش از زلزله حدود 5300 میلیارد ریال به بانک‌ها بدهی داشتند، عمده واحدهای بدهکار را نیز مربوط به شهرستان اسلام آبادغرب عنوان کرد.

وی افزود: برای امهال تسهیلات برخی از این واحدها مشکلاتی از سوی بانک‌ها وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به اقدامات انجام شده برای کمک به واحدهای صنعتی خسارت دیده هم اشاره کرد و گفت: 95 کانکس و کانتینر در اختیار واحدهای آسیب دیده قرار داده شده است.

حقیقی یادآوری کرد: 65 واحد صنعتی نیز کمک 100 یا 150 میلیون ریالی دریافت کرده اند.

به گفته این مسئول، آواربرداری 98 درصد از واحدهای صنعتی خسارت دیده نیز انجام شده است.

وی با اشاره به شروع به فعالیت 17 واحد صنعتی آسیب دیده بر اثر زلزله، اظهار کرد: عمده این واحدها در زمینه مصالح ساختمانی فعالیت دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت درباره پرداخت تسهیلات به واحدهای خسارت دیده نیز گفت: 33 طرح برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده است.

حقیقی سپس به وجود نزدیک به سه هزار واحد صنفی در سرپل ذهاب اشاره کرد که بیش از 760 واحد بر اثر زلزله تخریب شده است.

وی ادامه داد: 1400 واحد هم نیازمند تعمیر هستند که کار تعمیر آنها در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه یادآوری کرد: برای واحدهای صنفی که 100 درصد تخریب شدند اگر زیر 30 مترمربع باشند 30 میلیون ریال کمک بلاعوض و 120 میلیون ریال تسهیلات و اگر بیش از 30 مترمربع باشند30 میلیون ریال کمک بلاعوض و 240 میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.

حقیقی گفت: واحدهای صنفی تولیدی آسیب دیده نیز می‌توانند  برای سرمایه در گردش خود از تسهیلات 4000 میلیارد ریالی صندوق توسعه ملی استفاده کنند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: