• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-15514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس مرکز بهداشت کرمانشاه:

اوضاع "دندان" مردم روبه بهبود است/ 140 مرکز "دندانپزشکی" دولتی داریم

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از فعالیت 140 مرکز دندانپزشکی دولتی در سطح استان خبر داد.

دکتر ابراهیم شکیبا به مناسبت روز دندانپزشکی(23 فروردین) در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با تبریک این روز به همه دندانپزشکان، گفت: خوشبختانه هم اکنون تعداد دندانپزشکان استان به حد نصاب خوبی رسیده و این امر موجب بهبود وضعیت سلامت دهان و دندان شده است.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به آگاهی مردم نسبت به اهمیت سلامت دندان و حفظ و مراقبت آن و از طرفی افزایش تعداد دندانپزشکان و مراکز دولتی دندانپزشکی، وضعیت سلامت دهان و دندان مردم رو به بهبود است.

شکیبا از فعالیت 140 مرکز دولتی دندانپزشکی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه این مراکز با انواع بیمه ها طرف قرارداد هستند و مردم با قیمت مناسب می‌توانند از خدمات دندانپزشکی برخوردار شوند.

وی افزود: در این مراکز سال گذشته بیش از هفت هزار مورد جرم گیری، 35 هزار مورد ترمیم دندان پوسیده، 76 هزار مورد کشیدن دندان عفونی غیرقابل نگهداشت و 18 هزار و 472 مورد فیشورسیلنت دندان کودکان شش تا 14 ساله انجام شده است.

شکیبا تصریح کرد: همچنین در حوزه خدمات دندانپزشکی سال گذشته برای 170 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی استان فلورایدتراپی انجام شد. این عمل برای 30 هزار کودک زیر شش سال نیز انجام شده است.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: سال گذشته همچنین 10 مرکز دندانپزشکی روستایی راه‌اندازی و تجهیز شد که با بیمه روستایی خدمات ارائه می‌دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: