• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

13 سال معافيت مالياتی مشوقی مهم براي سرمايه گذاری در استان است

معاون هماهنگي امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: برخورداري از 13 سال معافيت مالياتي مشوقي مهم براي سرمايه گذاري در استان است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در جلسه هماهنگی فعالان اقتصادی اظهار کرد: یکی از معیارها و شاخص های ارزیابی دستگاه های اجرایی، جذب سرمایه گذاری است.

وي با بیان اینکه منابع مالی خوبی برای حمایت از سرمایه گذاران در کرمانشاه وجود دارد، گفت: سرمایه گذاران برای دریافت این منابع در اولویت هستند، ولی انتظار داریم سرمایه گذاران بتوانند باعث و بانی آوردن فاینانس و منابع خارجی به استان باشند.

 رحيمي در ادامه با اشاره به اقليم شهرستان قصرشيرين گفت: بنا به اظهار كارشناسان بخش كشاورزي اقليمي كه در شهرستان قصرشيرين وجود دارد يك اقليم بي نظير است، به طوري كه امكان چندين كشت در يك سال در اين شهرستان وجود دارد.

وي با اشاره به ظرفيت هاي استان در بخش كشاورزي تصريح كرد: استان در دو حوزه كشاورزي و گلخانه اي داراي ظرفيت هاي ويژه اي است و مديريت استان در حال حاضر برنامه هاي خود را براي تحول در اين حوزه تدوين كرده است.

رحیمی به ظرفیت های دیگر استان اشاره کرد و گفت: وجود پنج بازارچه و مرز رسمی یکی از مهمترین مزایا به ویژه برای کالاهای صادرات محور است.

وي گفت: سال گذشته بيش از دو ميليارد دلار كالا از طريق مرزهای استان كرمانشاه به عراق صادر شد كه برنامه هاي خود را براي افزايش اين رقم به پنج تا شش ميليارد دلار در سال تدوين و اجرايي كرده ايم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گفت: استان كرمانشاه مركز حمل و نقل غرب كشور است و اين استان كمتر از دو ساعت با استان همجوار خود فاصله دارد.

وی وجود دو منطقه ویژه اقتصادی در استان، امکان سه کشت در سال، معادن قیرطبیعی با ظرفیت برداشت سالانه 90 هزار تن، انواع سنگ های تزیینی،  گلخانه ها، مبادلات مرزی و... را از ظرفیت های استان برشمرد.

رحيمي با اشاره به نزديكي شهرك صنعتي با مركز استان گفت: استان كرمانشاه تنها استاني است كه كمتر از 10 كيلومتر با شهرك صنعتي خود فاصله دارد و از سوي ديگر اين استان از معافيت مالياتي به مدت 13 سال برخوردار است كه اين مهم مي تواند يكي از مشوق اصلي براي سرمايه گذاران جهت توجه به سرمايه گذاري در استان كرمانشاه باشد.

در اين جلسه اجراي چندين طرح سرمايه گذاري توسط هليدينگ هاي مختلف سرمايه گذاري مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد كه سازمان ها و ادارات ذيربط براي اجراي اين طرح ها هماهنگي ها و همكاري هاي لازم را در اسرع وقت به عمل آورند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: