• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-386-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

ارائه 232 هزار نفرساعت آموزش مهارتی به سربازان در پادگانهای کرمانشاه

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه حلقه مفقوده اشتغال را عدم برخورداری متقاضیان اشتغال از آموزش‌های مهارتی عنوان کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، احسان ایمانی هرسینی با بیان اینکه سال گذشته 232 هزار و 700نفر ساعت آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای در پادگان‌های استان ارائه شد،  اظهار کرد: این آموزش‌های مهارتی معادل 1100 نفر دوره آموزشی در راستای توان‌افزایی سربازان در پادگان‌های استان برگزار شده است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه تاکید کرد: این آموزشها زمینه ای برای جذب و ورود سریعتر افراد آموزش دیده به بازار کار پس از اتمام دوره خدمت سربازی خواهد شد.

وی بیان کرد: توسعه و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی و استفاده بهینه از نیروی انسانی به منظور اشتغال مانع از سردرگمی جوانان در دوران فراغت از خدمت مقدس سربازی می‌شود.

ایمانی هرسینی افزود: حلقه مفقوده اشتغال در دنیای امروز آموزش‌های مهارتی است، چرا که صرف مطالعات تئوریک منجر به شغل نمی‌شود و داشتن توانمندی‌های مهارتی گوناگون بسترساز اشتغال پایدار است.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سبب انعطاف‌پذیری نشأت گرفته از خصیصه‌های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور  و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارت‌های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش بسزایی در ایجاد اشتغال دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: