• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5084-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

بارش‌های اخیر کشاورزی استان را از بحران نجات داد

   
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به بحرانی بودن وضعیت کشاورزی استان به دلیل عدم وقوع ریزش‌های جوی مناسب در سال زراعی جاری گفت: بارندگی‌های اخیر کشاورزی استان را از بحران نجات داد.

خسرو شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه،  با مناسب دانستن زمان بارش های جوی اخیر استان اظهار کرد: این بارش ها حال اراضی زراعی استان را خوب کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: از ابتدای مهر ماه شاهد وقوع بارندگی های خوبی در استان نبودیم، به نحوی که این موضوع کشاورزی استان را در وضعیت بحرانی قرار داده بود.

شهبازی با یادآوری اینکه اگر این بارش های اخیر رخ نمی داد، قطعا میزان تولیدات زراعی استان افت شدیدی می کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: در ادامه سال زراعی جاری شاهد وقوع ریزش های جوی خوبی در استان باشیم.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس  با بیان اینکه استان کرمانشاه 13.1 درصد از اراضی دیم کشور را در اختیار دارد، گفت: این موضوع اهمیت وقوع ریزش های جوی بر بخش کشاورزی این استان را نشان می دهد.

وی در ادامه اشاره ای هم به خسارات ناشی از بارش تگرگ به بخش کشاورزی استان داشت و افزود: بجز بخش هایی از شهرستان گیلانغرب که در حال برآورد خسارت آن هستیم، کشاورزی سایر شهرستانهای استان آسیب زیادی از این تگرگ‌ها ندید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه سالانه حدود 700 هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه زیر کشت می‌رود، گفت: سالانه بیش از سه میلیون و 600 هزار تن انواع محصولات زراعی در استان تولید می‌شود. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: