• پنجشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-588-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جشنواره بومی محلی "دا" در جوانرود برگزار شد

 جشنواره استانی بومی محلی "دا" با حضور مسئولین استانی در روستای شروینه شهرستان جوانرود برگزار شد.

بهرام بهروش رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان کرمانشاه، امروز(ششم اردیبهشت) در حاشیه  برپایی این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به برگزاری جشنواره های متعدد بومی محلی در استان از ابتدای امسال، اظهار کرد: جشنواره بزرگ بومی محلی "دا" در روستای شروینه دهمین جشنواره بومی محلی استان در سالجاری است.

وی ادامه داد: در این جشنواره چهار بازی بومی و محلی شامل سرگیجان، هیتاس، طناب کشی و قلان در دو بخش مردان و بانوان برگزار شد.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین بیش از 9 غرفه صنایع دستی، لباس های بومی، آش، کلوچه و نان محلی در این جشنواره برپا شده است.

وی افزود: باتوجه به اینکه این جشنواره در راستای احترام به جایگاه والای مادر تحت عنوان "دا" نام گذاری شده، یکی از بانوان کهنسال روستای شروینه اجرای نوای لالایی را اجرا کرد.

بهروش اجرای مراسم آئینی، موسیقی سنتی و هلپرکی را از دیگر برنامه های این جشنواره عنوان کرد.

وی گفت: از چهار استان ایلام، همدان، لرستان و مرکزی برای حضور در این جشنواره دعوت شده بود، اما متاسفانه به این جشنواره نرسیدند.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان کرمانشاه یادآورشد: بیش از سه هزار نفر از مردم بومی شهرستان و گردشگران در این جشنواره شرکت کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: