• چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه رازی:

ارتقاء شرایط علمی جامعه همت جمعی می طلبد

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: ارتقاء شرایط علمی جامعه همت جمعی می طلبد و دانشگاه ها در این زمینه رسالت خود را باید بخوبی انجام دهند. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدابراهیم اعلمی آل آقا امروز(12 اردیبهشت) در یازدهمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات که به میزبانی دانشگاه رازی برگزارشد، با بیان اینکه دانشگاه ها جایگاه و رسالت ویژه ای در کشور ما دارند، اظهارکرد: از آنجایی که دانشگاه ها گفتمان علمی را در جامعه حاکم می کنند، طبیعی است که باتوجه به واقعیت ها برای برون رفت کشور از مشکلات بتوانند تاثیرگذار باشند. 

وی ادامه داد: انتظار جامعه از فضای دانشگاه، انجام پژوهش های امیدوار کننده برای ساختن آینده بهتر در کشور است. 

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه بر لزوم پیوند بین دانشگاه و جامعه تاکید کرد و افزود: زیبنده نهاد علم، عالم و دانشگاه نیست که از جامعه فاصله داشته باشد.

 نظام الدین مهدوی امیری رئیس انجمن ایرانی تحقیق در عملیات نیز با اشاره به ایجاد رشته تحقیق در عملیات پس از جنگ جهانی دوم، عنوان کرد: در حال حاضر 52 کشور عضو انجمن تحقیق در عملیات دنیا هستند. 

وی با بیان اینکه بیشتر اعضاء این انجمن را کشورهای اروپایی تشکیل داده اند، گفت: انجمن تحقیق در عملیات دنیا (IFORS) سه سال یک بار در یکی از کشورهای عضو کنفرانس برگزار می کند که در تلاش هستیم میزبانی آن را برای سال های آتی بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: