• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

باید از کشاورزی سنتی به سمت صنعتی برویم

استاندار کرمانشاه گفت: باید از کشاورزی سنتی معیشتی به سمت کشاورزی صنعتی و اقتصادی پیش برویم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در مراسم آغاز عملیات اجرایی گلخانه حیدرآباد هرسین که امروز (۱۳ اردیبهشت) انجام شد از اهمیت جذب سرمایه های بخش خصوصی برای کمک به اشتغال استان یاد کرد و افزود: دولت به تنهایی امکان این حجم از سرمایه گذاری و ایجاد شغل را ندارد.

وی با بیان اینکه هزینه ای که دولت در این ۴۰ سال برای کرمانشاه کرده از همدان بیشتر است، اظهار کرد: دلیل اینکه نرخ بیکاری ما ۲۴ درصد و نرخ بیکاری همدان ۹ درصد است، جذب سرمایه بخش خصوصی در همدان می باشد.

استاندار کرمانشاه گفت: ما هم باید در استان کرمانشاه زمینه جذب سرمایه را فراهم کنیم زیرا سرمایه یک جریان سیال است و‌جایی می رود که مانعی سر راهش نباشد.

بازوند با اشاره به وجود ۱۷۲ هزار فرد بیکار در استان کرمانشاه و اضافه شدن سالانه ۷۵۰۰ تا هشت هزار نفر به این جمعیت، عنوان کرد: برای ساماندهی این جمعیت بیکار و تثبیت اشتغال موجود کارخانه های در معرض خطر، اعتبارات دولتی کافی نیست.

به گفته مدیر ارشد استان کرمانشاه، باید سرمایه بخش خصوصی و‌سپرده های مردم در بانک ها را به صورت تسهیلات به کار بگیریم.

وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم سالانه ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد سرمایه گذاری در استان جذب کنیم و برای جذب سرمایه با استان های دیگر مسابقه بدهیم.

وی سپس به وضعیت کشاورزی استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: ما اکنون یک کشاورزی سنتی معیشتی داریم و باید به سمت کشاورزی صنعتی اقتصادی برویم.

بازوند افزود: کانال اصلی که کشاورزی ما را تغییر می دهد توسعه کشت گلخانه ها است.

وی از ارزش افزوده ۱۰ تا ۱۲ برابری محصولات گلخانه ای نسبت به کشت های عادی هم یاد کرد و گفت: توسعه گلخانه مصداق بارز اقتصاد مقاومتی و‌جهش اقتصادی است.

استاندار کرمانشاه درباره کلنگ زنی مجتمع گلخانه ای حیدرآبادنیز گفت:نباید اجازه بدهیم مانند برخی پروژه های گذشته ناامیدی در دل مردم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مردم خاطرات خوبی از کلنگ زنی پروژه ها ندارند، تصریح کرد: بایداین پروژه را به خوبی پیش ببریم تا امید به آینده در دل مردم ایجاد شود.

وی خواستار جلب مشارکت مردم و‌توجه به معیشت مردم بومی در این منطقه شد و گفت: مردم باید نتیجه این پروژه را سر سفره های خود ببینند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: