• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-14114-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

هشدار آبگرفتگی معابر در کرمانشاه/ احتمال وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در ساعت

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از احتمال وقوع آبگرفتگی معابر طی روزهای آتی در کرمانشاه خبر داد و گفت: از اواسط هفته کاهش دمای هوا را هم خواهیم داشت.

سعید قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به موج ناپایداری که از اوایل این هفته جو استان را تحت تاثیر قرار داده، اظهار کرد: این موج تقریبا تا پایان هفته باعث ناپایداری، رگبار و وزش باد در جو استان خواهد شد.

وی ادامه داد: شدت بارندگی حاصل از این سامانه ناپایدار عمدتا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (18 و 19 اردیبهشت) خواهد بود که امکان تگرگ و آبگرفتگی معابر در برخی از نقاط استان را ایجاد می‌کند.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه شدت بارندگی‌های ناشی از این سامانه را نیز مربوط به نواحی شمالی و غربی استان از جمله در مناطق زلزله زده دانست.

قاسمی درباره احتمال وزش باد شدید هم هشدار داد که سرعت آن در برخی از نواحی استان خصوصا در روز سه‌شنبه (18 اردیبهشت) ممکن است به بیش از 70 کیلومتر در ساعت هم برسد.

وی گفت: به دنبال فعالیت این سامانه ناپایدار در جو استان، در اکثر نواحی از اواسط هفته کاهش دو تا سه درجه‌ای دمای هوا را خواهیم داشت.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه میانگین بارش‌های استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون را نیز 466 میلی‌متر اعلام کرد که نسبت به سال گذشته هفت و نسبت به میانگین بلندمدت چهار درصد افزایش داشته است.

قاسمی بیشترین بارش استان را مربوط به پاوه و به میزان 819 میلی‌متر دانست و عنوان کرد: کمترین بارش نیز از سومار و به میزان 298 میلی‌متر گزارش شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: