• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-14214-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی

"موبایل‌ ون" در کرمانشاه کلید خورد

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، طرح ارائه خدمات کاهش آسیب در قالب «موبایل ون» برای اولین بار در کرمانشاه کلید خورد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر امید قادری  هدف از راه‌اندازی موبایل ون را کنترل و کاهش آسیب مواد مخدر در کرمانشاه عنوان و  اظهار کرد: این طرح توسط معاونت پیشگیری بهزیستس استان با حضور چهار تیم از موسسات کاهش آسیب، از امروز(16 اردیبهشت)در کرمانشاه آغاز به کار کرد.

به گفته قادری چهار دستگاه  از ماشین‌های سیار کاهش آسیب با گشت زنی در سطح شهر خصوصا مناطق آسیب پذیر خدمات لازم را ارائه می‌دهند و این طرح تا پایان سال ادامه دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، جامعه هدف این طرح را افرادی اعلام کرد که  در حاشیه بزرگراه ها یا پاتوق های صعب العبور هستند که از این طریق خدمات بهداشتی، درمانی،  کاهش آسیب و تغذیه ای را فرا می‌گیرند.

قادری افزود: از آنجایی که تیم‌های سیار نمی‌توانند فاصله های طولانی را بدون استفاده از وسیله نقلیه مناسب پوشش دهند یا بار زیادی را با خود حمل کنند، برای دسترسی به مصرف کنندگان از موبایل ون استفاده شده است.

وی معتقد است، موبایل ون در عین حال که فضای امن و خصوصی برای ارائه مشاوره و انجام مصاحبه‌های انگیزشی، انجام تست تشخیص سریع اچ آی وی و ارائه خدمات پزشکی همچون پانسمان را فراهم می آورد، امکان انتقال موارد اورژانسی به بیمارستان و مراکز درمانی را نیز دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از مزایای دیگر اجرای این طرح می‌توان به مشاوره و ارائه آگاهی در خصوص خطرات تزریق مشترک و مصرف مواد، توزیع بسته های بهداشتی، توزیع غذا، انجام رپید تست و معرفی موارد مشکوک به مرکز بهداشت استان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه باید اعتیاد را به عنوان یک واقعیت اجتماعی پذیرفت، گفت: مصرف مواد و اعتیاد عوارض بسیاری برای فرد و اطرافیانش ایجاد می کند که در این برنامه تلاش می‌شود این عوارض کاهش یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: