• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6484-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی تولید بیش از 550 تن گل‌محمدی در کرمانشاه

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز برداشت گل‌محمدی از باغات استان خبر داد و پیش بینی کرد: امسال بیش از 550 تن گل محمدی در گلستان های استان تولید شود.

رضا زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: در حال حاضر در استان کرمانشاه 220 هکتار  گلستان گل محمدی بارور داریم، ضمن اینکه سال گذشته نیز توسعه پنج هکتاری باغات گل محمدی را داشتیم که این باغات هنوز به مرحله باروری نرسیده اند.

زارعی متوسط عملکرد گلستان‌های گل محمدی استان را 2.5 تن در هکتار اعلام و اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال در مجموع بیش از 550 تن گل محمدی در استان تولید شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: در تمامی شهرستان‌های استان گلستان گل محمدی داریم، اما عمده گل محمدی استان در شهرستان‌های هرسین، کنگاور و کرمانشاه تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در کشور 17 هزار هکتار گلستان گل محمدی وجود دارد، گفت:  استان کرمانشاه از نظر سطح گلستان‌های گل محمدی رتبه  هشتم کشور را دارد.

زارعی با اشاره به وجود دو کارخانه فرآوری گل محمدی در استان گفت: تمامی گل‌محمدی  تولیدی استان در این دو کارخانه فرآوری می‌شود و کمبودی برای فرآوری این محصول در استان نداریم، هرچند بخشی از گل محمدی تولیدی استان برای فرآوری به خارج از استان ارسال می‌شود.

 وی گفت: از هر کیلوگرم گل محمدی بین 1.5 تا دو لیتر گلاب با کیفیت بالا تولید می‌شود.

زارعی  افزود: همچنین از هر هشت تا 10 تن گل محمدی یک کیلوگرم اسانس تولید می‌شود که ارزش اقتصادی بالایی دارد.

وی اشاره ای هم به برنامه توسعه ای باغات گل محمدی داشت و افزود: امسال توسعه 100 هکتاری گلستان های گل محمدی را در برنامه استان داریم و از متقاضیان با اختصاص نهال یارانه ای و تسهیلات ارزان قیمت حمایت می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: