• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه:

مردم همکاری نکنند تابستان "خاموشی" داریم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: اگر مردم همکاری نکنند تابستان امسال خاموشی خواهیم داشت.

علیمراد مرادی مجد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به نزدیک شدن فصل گرما و افزایش مصرف برق، اظهار کرد: اگر مردم همکاری کنند مشکلی برای تامین برق نداریم، اما اگر مدیریت مصرف نداشته باشند در ساعات پیک مصرف با خاموشی مواجه می‌شویم.

وی با بیان اینکه شبکه برق یک شبکه سراسری است، افزود: امسال به دلیل کاهش ذخیره سدهای کشور خصوصا سدهای استان‌های جنوبی مانند خوزستان، با کاهش تولید برق از طریق نیروگاه های برق‌آبی مواجهیم که 10 تا 12 درصد برق را تولید می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ادامه داد: سهمیه برق هر استانی هم بر اساس میزان مصرف توسط شرکت توانیر مشخص می‌شود و اگر بیش از حد استاندارد مصرف داشته باشیم، دچار خاموشی خواهیم شد.

مرادی مجد مصرف برقی که امسال برای کرمانشاه تعیین شده را خصوصا در ساعت پیک مصرف 720 تا 750 مگاوات عنوان و یادآوری کرد: سال گذشته رکورد مصرف برق در زمان پیک مصرف در کرمانشاه به 722 مگاوات رسید.

وی ساعت پیک مصرف در استان‌های مختلف کشور را متغییر دانست که در نواحی گرمسیر معمولا در روز است، اما در کرمانشاه پیک مصرف برق را از ساعت 20 تا 23 و 30 دقیقه داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: در این ساعت‌ها نباید از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی، جاروبرقی، سشوار و... استفاده شود.

وی بخش روشنایی را یکی از سهم‌های عمده مصرف برق در بخش خانگی و تجاری دانست و گفت: می توان با استفاده از لامپ‌های «ال ای دی»، مصرف برق را در این بخش کاهش داد.

مجد کولرهای گازی را نیز از دیگر وسایل برقی پرمصرف عنوان کرد که استفاده از آن بین مردم رایج شده و اظهار کرد: توصیه می‌شود مردم دمای سیستم‌های سرمایشی خود را بر روی 25 درجه(دمای آسایش) تنظیم کنند.



انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: