• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7484-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

آمادگی 68 مرکز برای خرید گندم در استان کرمانشاه

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از آمادگی 68 مرکز در سطح استان برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان خبر داد.
 
مظفر رحیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان همزمان با آغاز برداشت گندم آغاز خواهد شد، اظهار کرد: احتمالا برداشت گندم مناطق گرمسیری استان  از اواخر اردیبهشت آغاز شود. البته اگر این بارندگی‌ها نبود، برداشت گندم زودتر اغاز می شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به آمادگی کامل استان برای خرید تضمینی گندم افزود: 68 مرکز خرید گندم در نظر گرفته شده که در صورت کمبود برای ایجاد مراکز بیشتر آمادگی داریم.

وی ادامه داد: احتمالا مراکز خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تا مهر ماه دائر بوده و کار خرید گندم از کشاورزان را انجام می دهند.

رحیمی با بیان اینکه سال زراعی گذشته بیش از 643 هزار تن گندم از گندمکاران استان کرمانشاه خریداری شد، گفت: امسال آمادگی خرید بیش از 700 هزار تن گندم در مراکز خرید را داریم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه اضافه کرد: با بارش های خوبی که بهار امسال داشتیم، تولید بیش از 700 تن هزار تن گندم دور از انتظار نیست.

رحیمی با اشاره به قیمت اعلام شده 1300 تومانی برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم، افزود: بهای گندم کشاورزان فعلا به همین قیمت و به صورت علل الحساب پرداخت خواهد شد و در صورت هر نوع تصمیم گیری برای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم مابتفاوت آن به حساب گندمکاران واریز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به فعال شدن مراکز خرید تضمینی کلزا داشت و افزود: 15 مرکز خرید کلزا کار خرید کلزا از کلزاکاران را آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه سال زراعی گذشته حدود 9 هزار تن کلزا از کلزاکاران استان خریداری شد، افزود: پیش بینی می شود امسال در مجموع بیش از 17 هزار تن کلزا در استان کرمانشاه خریداری شود.

 وی قیمت خرید تضمینی کلزا را  برای هر کیلوگرم کلزا 2866 تومان اعلام کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: