• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-17414-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

غبارروبی بیش از 1000 مسجد کرمانشاه در آستانه ماه مبارک رمضان

معاون تبلیغات اسلامی کرمانشاه از غبار روبی بیش از هزار مسجد این استان در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

 حجت الاسلام مجتبی فتح‌اللهی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان و همزمان با دهه آخر شعبان که به عنوان دهه تکریم و غبارروبی مساجد نامگذاری شده، بیش از هزار مسجد استان در مناطق شهری و روستایی با حضور خود مردم غبارروبی می شود.

فتح‌اللهی‌نژاد هدف از تکریم و غبارروبی مساجد را ایجاد شور و نشاط بین مسجدی‌ها و آماده شدن آن‌ها برای استقبال از ماه مبارک رمضان عنوان کرد و افزود: با توجه به استقبال بیشتر مردم از مساجد در ماه مبارک رمضان در این دهه غباروبی و عطر افشانی مساجد از سوی خادمین، هیئت امنای مساجد و با حضور خود مردم انجام می‌گیرد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری مراسم نمادین غبارروبی مساجد در هر یک از شهرستان های استان، از مردم خواست تا در امر غبارروبی و آماده کردن مساجد برای ماه مبارک رمضان همکاری داشته باشند.

فتح‌اللهی نژاد سپس غبارروبی و نظافت مساجد را در بیشتر شدن جاذبه‌های آنها اثرگذار ارزیابی کرد و افزود: در ماه مبارک رمضان جمعیت مسجدی ها بیشتر از بقیه ایام سال می شود، لذا به نظر می رسد با بیشتر کردن جاذبه‌های مسجد می توان تعداد زیادی از این افراد را برای همیشه  در مساجد نگه داشت.

فتح‌اللهی نژاد در ادامه اشاره ای هم به کارکردهای مساجد داشت و اظهار کرد: مساجد در گذشته کارکردهای زیادی داشته و محل تصمیم گیری های مهم بودند و با بازگرداندن مساجد به کارکردهای گذشته آنها می توان شور و نشاط بیشتری را در مساجد ایجاد کرد.

وی تعداد مساجد فعال استان کرمانشاه در مناطق شهری و روستایی را در حال حاضر بیش از هزار مسجد اعلام کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: