• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-17714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون صنایع دستی استان:

1166 کرمانشاهی تحت آموزش رشته‌های صنایع دستی قرار دارند

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگردی استان کرمانشاه گفت: درحال حاضر هزار و 166 نفر در سطح استان تحت پوشش آموزش رشته‌های مختلف صنایع دستی قرار دارند.

پروانه حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اجرای طرح آموزش صنایع دستی از بهمن سال گذشته در استان، اظهار کرد: درحال حاضر حدود هزار و 166 نفر در سطح 13 شهرستان استان مشغول فراگیری رشته های مختلف صنایع دستی هستند.

وی با بیان اینکه نیمی از افراد آموزش گیرنده مربوط به شهرستان کرمانشاه هستند، ادامه داد: جمعا 516 نفر در سطح 13 روستا و شهر کرمانشاه را تحت آموزش رشته های صنایع دستی قرارداده ایم.

معاون صنایع دستی استان کرمانشاه تصریح کرد: پس از کرمانشاه بیشترین متقاضیان فراگیری رشته های صنایع دستی به تعداد 104 نفر مربوط به شهرستان ثلاث باباجانی است.

وی تاکید کرد: گلیم، گیوه و البسه محلی سه رشته صنایع دستی هستند که در سطح چهار روستا و شهر تازه آباد شهرستان ثلاث باباجانی به متقاضیان آموزش داده می شود.

حیدری همچنین با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 200 نفر در شهرستان هرسین آموزش گلیم بافی دیده اند، گفت: درحال حاضر نیز 102 نفر در این شهرستان مشغول فرگیری گلیم بافی هستند.

به گفته این مسئول همچنین در شهرستان اسلام آباد غرب 76 نفر در مرکز شهرستان و چهار روستا، در پاوه 29 نفر در سه روستا، در سنقر و کلیایی 51 نفر در مرکز شهرستان و دو روستا، در صحنه 68 نفر در مرکز شهرستان و چهار روستا، در قصرشیرین 23 نفر در دو روستا، در کنگاور 41 نفر در مرکز شهرستان و دو روستا، در روانسر 32 نفر در دو روستا، در سرپل ذهاب 40 نفر در دو روستا، در گیلانغرب 23 نفر در دو روستا و درجوانرود 61 نفر در مرکز شهرستان و دو روستا تحت آموزش صنایع دستی قرار گرفته اند.

وی گلیم بافی، گیوه بافی، البسه محلی، قلم زنی، سراج سنتی، رودوزی، موج بافی، سفال، مینیاتور و ... را از جمله رشته هایی عنوان کرد که در این طرح آموزش داده می شوند.

معاون صنایع دستی استان کرمانشاه طول مدت دوره های آموزشی را سه ماه اعلام کرد و گفت: پس از پایان دوره های آموزشی، آموزش گیرندگان پس از قبول در آزمون، گواهینامه پایان دوره دریافت کرده و افرادی نیز که وارد فاز تولید شوند با پرداخت تسهیلات و صدور مجوز پروانه تولید تحت حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان قرار خواهند گرفت.

وی صنایع دستی را یکی از مصادیق مهم اقتصادمقاومتی عنوان کرد و یادآورشد: با توجه به نامگذاری سال 97 تحت عنوان سال "حمایت از کالای ایرانی" توسط مقام معظم رهبری تمام تلاش خود را برای کمک به صنعتگران استان به کار گرفته ایم تا بتوانند بازاری برای فروش محصولات خود نیز پیدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: