• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-386-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون جهاد دانشگاهی:

جهاد دانشگاهی می‌تواند مسیر انتقال دانش فنی به کشور باشد

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی گفت: جهاد  دانشگاهی به دنبال آن است که مسیری برای انتقال دانش فنی با کمترین هزینه به داخل کشور باشد.

احمد شریفی‌زاده در بازدید از ایسنا منطقه کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار این خبرگزاری از جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی یاد کرد که در بسیاری از زمینه‌ها متناسب با شرایط کشور ورود کرده و همواره پیشرو، پویا و چابک بوده است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی در سال‌های فعالیت خود به بسیاری از عرصه‌های فرهنگی، فناوری، علمی، اقتصادی و حتی حوزه اشتغال وارد شده و توانسته برای بخش‌های دیگر هم الگوسازی کند.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی با اشاره به ماموریت‌ جهاددانشگاهی در نقشه جامع علمی کشور، تصریح کرد: در این نقشه هفت ماموریت مهم در بخش‌های فرهنگی، اشتغال، فناوری و ... برای جهاددانشگاهی لحاظ شد.

شریفی‌زاده یکی از مهمترین زمینه‌های حضور جهاد دانشگاهی در نقشه جامع علمی کشور را بومی سازی دانش فنی دانست و تاکید کرد: جهاد دانشگاهی به دنبال آن است مسیری برای انتقال دانش فنی با کمترین هزینه به داخل کشور باشد و حتی بتواند این دانش فنی را ارتقا دهد.

وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی پیگیری‌های زیادی کرد تا بتواند رسالت خود و ماموریت‌هایی را که دارد تحقق بخشد و نتیجه آن حضور جهاد دانشگاهی در چند بخش از برنامه ششم توسعه کشور است.

به گفته معاون جهاد دانشگاهی کشور، یکی از این بخش‌ها اجرای همان هفت رسالت مهم است که در قالب برنامه ششم توسعه فرآیند اجرای آن مشخص شده است.

شریفی‌زاده خاطرنشان کرد: بخش دیگر حضور جهاد دانشگاهی در برنامه ششم توسعه، انتقال دانش فنی در زمینه صنایع ریلی و همچنین آب شیرین کن می‌باشد.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور از نقش مهم مجلس و همراهی نمایندگان برای تحقق اهداف جهاد دانشگاهی هم یاد کرد و افزود: اگر این حمایت‌ها بیشتر شود جهاد دانشگاهی می‌تواند در عرصه‌های گسترده‌تری حضور موثر داشته باشد.

شریفی‌زاده یکی از این عرضه‌ها را ایجاد اشتغال خصوصا برای دانش آموختگان دانشگاه‌ها دانست که جهاد دانشگاهی می‌تواند برای این حوزه پروژه‌های بزرگی تعریف کند.

وی معتقد است، جهاد دانشگاهی هم خوب کار می‌کند و هم کارِ خوب می‌کند و اگر حمایت شود جای کار بسیار یبشتری خواهد داشت.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور اشاره‌ای هم به فعالیت های سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه داشت و این سازمان را یکی از افتخارات جهاد دانشگاهی کشور دانست.

وی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی کرمانشاه در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، علمی و فناوری، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و ... عملکرد خوبی داشته است.


شریفی زاده امروز(23 اردیبهشت) از بخش های مختلف سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه بازدید کرد.




انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: