• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-23014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه:

شهرداری برای رفع ترافیک کرمانشاه طرح‌های بلندمدت دارد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از برنامه‌های بلندمدت شهرداری برای حل مشکل ترافیک شهر کرمانشاه خبر داد.

همایون نوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به برنامه‌های شهرداری کرمانشاه برای حل معضل ترافیک، اظهار کرد: دو طرح مطالعاتی برای بررسی معضل ترافیکی کرمانشاه در دست اجرا است.

وی این دو طرح را شامل "طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر کرمانشاه" و "طرح مطالعات مسائل ترافیکی شهر کرمانشاه" عنوان کرد و افزود: قرداد مطالعات این دو طرح با بخش خصوصی منعقد شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه اظهار کرد: قرارداد طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر کرمانشاه از اسفند سال 95 و قرارداد طرح مطالعات مسائل ترافیکی شهر کرمانشاه از آبان سال 96 اجرا شد و این دو طرح مطالعاتی اکنون در مجموع بیش از 30 درصد پیشرفت دارند.

نوری با بیان اینکه رقم اعتبار این دو طرح مطالعاتی حدود 15 میلیارد ریال است، خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار و نبود مشکل این دو طرح در مدت یک سال اجرایی خواهد شد.

به گفته این مسئول، انجام این دو طرح مطالعاتی با هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری، شورای ترافیک استان و شورای اسلامی شهر صورت گرفته است.

نوری بیان کرد: طرح مطالعات جامع حمل و نقل ترافیک شهر کرمانشاه وارد مرحله شبیه‌سازی و سناریو شده و پیش‌بینی مشکلات آینده و نیاز سنجی ترافیکی شهر کرمانشاه در آن قید شده است.

وی ادامه داد: طرح مطالعات مسائل ترافیکی شهر کرمانشاه نیز شامل هشت زیرفصل مهم ساماندهی میدان آزادی، جانمایی تجهیزات ایمنی و علائم ترافیک شهر، مطالعات و طراحی مسیر پیاده‌روها، مطالعات و طراحی تقاطع‌های غیرهمسطح، مطالعات و طراحی شبکه معابر جدید، مطالعات ایمن سازی نقاط پرحادثه، مطالعات عارضه سنجی ترافیک مراکز تولید و جذب سفر و مطالعات امکان سنجی تغییر مقاطع عرضی و رفع گلوگاه‌ها می‌باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه معتقد است، نتیجه این طرح‌های مطالعاتی منجر به اجرای طرح‌هایی برای کاهش و روانسازی ترافیک شهر کرمانشاه می‌شود.

به گفته نوری در کنار طرح‌های مطالعاتی بلندمدت، طرح‌های کوتاه مدت نیز هم اکنون در نقاط مختلف شهر و البته پس از طرح در کمیته فنی و تایید شورای ترافیک اجرا می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد، با اجرای این موارد شاهد رفع مشکل ترافیک شهر کرمانشاه به عنوان یک معضل و اولویت اصلی باشیم.

نوری تاکید کرد: در اجرای این طرح ها نیازمند مشارکت و پای کار آمدن خود مردم نیز هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: