• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه:

7 پروژه عمرانی فرهنگ و هنر کرمانشاه تا 2 سال آینده افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: پیش بینی می کنیم هفت پروژه شاخص فرهنگ و هنر در حال ساخت کرمانشاه تا دو سال آینده افتتاح شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت السلام رحیم جعفری امروز (24 اردیبهشت) در نشستوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با اشاره به فعال بودن هفت پروژه عمرانی شاخص حوزه فرهنگ و هنر در استان، اظهار کرد: این پروژه ها از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان بوده و در شهرستان های کرمانشاه، سرپلذهاب، هرسین، سنقر و... واقع شده اند.

وی با بیان اینکه این پروژه ها در حال حاضر بصورت میانگین 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، عنوان کرد: پروژه های شاخص عمرانی حوزه فرهنگ و هنر کرمانشاه طی دو سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه سرانه فضای فرهنگی و هنری استان را 15 سانتی متر اعلام کرد و گفت: با افتتاح این پروژه ها این سرانه به 45 سانتی متر افزایش می یابد که دو برابر میانگین کشوری است.

وی همچنین کل اعتبارات فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه را 31 میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان اعتبار 21 میلیارد عمرانی و 9 میلیارد تومان هزینه ای است.

جعفری تاکید کرد: از کل اعتبارات حوزه فرهنگ و ارشاد استان 50 درصد به شهرستان ها اختصاص می یابد.

وی گفت: همچنین اعتبارات بخش اشتغال ما در سال 96 حدود یک میلیارد و 250 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی بوده که کل آن را جذب کرده ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه به تفاهم نامه های وزارت فرهنگ و ارشاد با استانداران کشور اشاره کرد و افزود: این تفاهم نامه ها انقلابی در وزارت فرهنگ و ارشاد است که تاکنون نظیر آن اجرا نشده است.

وی همچنین خواستار تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و پیمانی این اداره کل شد و خاطرنشان کرد: از آنجایی که مسائل روحی و روانی یک امر زیربنایی محسوب می شود، تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا امنیت خاطر و همدلی را بین کارکنان و جامعه فرهنگ و هنر استان بوجود آوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: