• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-23314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ظرفیت‌های مردمی در عرصه فرهنگ و هنر را تقویت می‌کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: می خواهیم در سال 97 ظرفیت های مردمی در عرصه فرهنگ و هنر را تقویت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سیدعباس صالحی امروز (24 اردیبهشت) در نشست با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، بابیان اینکه مجموعه فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد در دوره جدید بر مبنای هشت پروژه کلان تعریف شده، اظهار کرد: تقویت ظرفیت های مردمی در عرصه فرهنگ و هنر یکی از این برنامه است.

وی ادامه داد: اینکه چگونه می توانیم به این سمت حرکت کنیم که مردم به عنوان سرمایه گذار و عامل در حوزه فرهنگ و هنر جدی تر گرفته شوند را مورد تاکید قرار داده‌ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: می خواهیم با اجرای اقدامات مختلف مردم را بیش از پیش وارد عرضه فرهنگ و هنر کنیم و سهم آنان در منابع و اجرا حداکثری شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت نمی تواند یک منبع پایدار برای فرهنگ و هنر باشد، گفت: مدیران ادارات کل وزارتخانه نیز باید افرادی که در حوزه فرهنگ و هنر منابع مالی، هوشی و مهارتی دارند را به عنوان یک سرمایه ببینند.

صالحی با بیان اینکه کار مدیران ما اجرای برنامه نیست بلکه منبع شناسی در حوزه فرهنگ و هنر است، افزود: برای ما شاخص این نیست که چقدر برنامه اجرا شده، بلکه این است که چقدر افراد را فعال کرده ایم که آنها برنامه اجرا کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبود محیط کسب و کار فرهنگی را از دیگر رویکردهای این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: باید موانع تولید و کسب و کار را در حوزه فرهنگ و هنر کاهش دهیم و فرصت سازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد تا وزارت فرهنگ و ارشاد را با نگاه برنامه محور پیش ببریم.

صالحی تصریح کرد: رویکرد استانی گرایی و عدالت استانی را به عنوان یک رویکرد مهم مورد توجه قرار داده و آن را در برنامه های مختلف اجرا کرده ایم.

وی با بیان اینکه سقف توزیع بودجه را از نظر عدالت جغرافیایی و استانی گسترش خواهیم داد، تاکید کرد: علاوه بر این سفرهای استانی را نیز از سال گذشته شروع کرده ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تاکیدات مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و مسئولان نظام درخصوص ایجاد نشاط و امید آفرینی اجتماعی اشاره کرد و گفت: نیاز داریم فضای اجتماعی از حالت ناامیدی از آینده به فضای امیدوارانه و پرهیجان‌‌تر تغییر کند.

وی یادآورشد: پس از حادثه زلزله 21 آبان 96 در استان کرمانشاه و خصوصا در مناطق زلزله زده این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرده و ما نیز آن را در دستور کار قرار داده ایم.

صالحی همچنین با بیان اینکه حوزه فرهنگ و هنر یک حوزه بنیادین در کشور است، اظهار کرد: زیرساخت توسعه اجتماعی، اقتصادی و علمی کشور حوزه فرهنگ و هنر است و اگر این زیرساخت به خوبی ایجاد شود، اتفاقات بعدی نیز مثبت خواهد بود.

وی افزود: توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه بدون فرهنگ و هنر ایجاد نمی‌شود و این اتفاق توسط  اصحاب فرهنگ و هنر رخ می دهد و در کنار آن نیز کارکنان ادارات کل که اصحاب فرهنگ و هنر را گرد می آورند و برای آنان بستر سازی می کنند، نقش دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت شش هزار کارمند در زیرمجموعه این وزارتخانه که نیمی از آنها قراردادی هستند، عنوان کرد: اینکه این کارکنان با انگیزه و انرژی کارکنند امری بسیار مهم است، زیرا اگر بدون انگیزه فعالیت داشته باشند، یک انرژی منفی در وهله اول در میان اصحاب فرهنگ و هنر و در مرحله بعد در فضای عمومی جامعه پخش می شود.

وی افزود: گستره انتقال احساس نارضایتی در حوزه فرهنگ و هنر بسیار بالاتر از حوزه های دیگر است، زیرا افراد بیشتری از آن متاثر می شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: