• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

صنایع فرهنگی نزدیکترین حوزه به اقتصاد مقاومتی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صنایع خلاق و فرهنگی نزدیکترین حوزه به اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سیدعباس صالحی در کارگروه توسعه منطقه 4 کشور که با حضور استانداران استانهای کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان و همدان، امروز(25 اردیبهشت) به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه باید بیشتر روی صنایع خلاق و فرهنگی کار کنیم، گفت: این صنایع امروزه در جهان از رشد قابل توجهی برخوردار شده اند، بگونه ای که در سال 2016 حدود 30 میلیون نفر در این حوزه شاغل بوده و این صنایع گردش مالی بالایی نیز داشتند.

صالحی حوزه صنایع خلاق و فرهنگی را بسیار گسترده عنوان کرد و افزود: منظور از این صنایع خلاق و فرهنگی صنایعی است که در شکل گیری آنها از خلاقیت فکری و ذهنی بیشتری استفاده می شود و طیف گسترده ای شامل فیلم، موسیقی، هنرهای تجسمی، صنایع دستی، مد و لباس، تبلیغات و ... را در بر می گیرند.

وی با بیان اینکه در ایران نیز صنایع خلاق و فرهنگی مسیر رو به رشدی را طی می کند، گفت: بعنوان نمونه پیش بینی می شود تا سال 1400 گردش مالی حوزه تبلیغات به 10 هزار میلیارد تومان برسد. صنعت مد و لباس، بازی و سرگرمی و فیلم و سینما نیز در کشور ما رشد خوبی داشته، بطوریکه فروش سینماهای ما در فروردین امسال بیش از 50 درصد سال گذشته بیشتر بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه صنایع خلاق و فرهنگی نسبت بالایی با اقتصاد مقاومتی دارند و نزدیکترین حوزه به اقتصاد مقاومتی هستند، گفت: این صنایع بیشتر متکی بر ذهن بوده، درون زاست و در عین حال می تواند ارتباط فعالی با بیرون داشته باشد، لذا اگر بدنبال تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم باید توجه بیشتری به این صنایع داشته باشیم.

وی افزود: بر این اساس نیاز داریم این دید در بدنه اجرایی کشور و خصوصا استانها شکل بگیرد که توجه بیشتری به صنایع فرهنگی شود. برای این کار نیز پیشنهاد می شود در استانها کمیته اقتصاد فرهنگی ایجاد شود. ما هم آماده ایم کمک های مشاوره ای و ارتباطی داشته باشیم.

صالحی گفت: معتقدم از این راه ایجاد اشتغال، رونق تولید ملی، افزایش درآمد و صادرات که مد نظر دولت است، محقق خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: