• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-24514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دادستان کرمانشاه تاکید کرد:

برخورد با تظاهرکنندگان به روزه‌خواری در ماه رمضان

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: با تظاهر کنندگان به روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان برخورد می‌شود. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدحسین صادقی امروز (25 اردیبهشت) در آستانه ماه رمضان در نشستی خبری با بیان اینکه عموم مردم شان، جایگاه، حرمت و الزامات ماه مبارک رمضان را مورد توجه قرار می‌دهند، اظهار کرد: درخواست داریم عموم شهروندان و به ویژه کسبه و نیز کسانی که با عرضه مواد غذایی ارتباط دارند، حرمت این ماه را نگاه داشته و شرع را بیش از پیش رعایت کنند. 

وی ادامه داد: همچنین باید برای مسافرین و کسانی که عذر شرعی دارند امکانی فراهم شود تا بدون تظاهر به روزه خواری به مواد غذایی دسترسی داشته باشد. 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه تظاهر به فعل حرام مستوجب تعقیب کیفری است، گفت: خوشبختانه طی سال های گذشته گزارشات زیادی از روزه خواری نداشته ایم و پیش بینی می کنیم امسال نیز اینگونه باشد. 

وی همچنین به کاهش آمار جرائم در ماه رمضان اشاره کرد و افزود: در این ماه مبارک دل‌ها نرم‌تر و توجه به معنویات بیشتر می شود، از این رو ورودی پرونده های ما نسبت به سایر ماه ها کاهش دارد. 

صادقی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان سال "حمایت از کالای ایرانی"  اضافه کرد: تاکید ما این است که سمت و سوی خریدها به سمت کالای ایرانی باشد و تولیدکنندگان نیز مواد اولیه ایرانی را بکار گیرند. 

وی تاکید کرد: از سوی دیگر باید انتظارات خریدار و مشتری دیده شود و با افزایش کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و فراگیری خدمات پس از فروش بتوانند با کالاهای خارجی رقابت کنند. 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تعامل دو سویه بین تولیدکننده و مصرف‌کننده را باعث رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور دانست.

صادقی در ادامه ضمن اشاره به وقوع دو فقره تیراندازی منجربه قتل در استان طی دو هفته اخیر، عدم برخورداری از مهارت های رفتاری در جامعه را زیاد عنوان کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم مهارت های فردی خود را افزایش داده، قدرت گفتگو را بالا و مطالبات را از طریق کلام پیگیری کنیم. 

وی متذکر شد: متاسفانه مهارت های رفتاری نه در خانواده ها و نه در مراکز آموزشی چندان آموزش داده نمی شود و راهکارهای کنترل هیجان را آموزش ندیده ایم. 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه فراوانی سلاح و مهمات در اختیار مردم را یک نگرانی عنوان کرد و گفت: عزم دستگاه قضایی برخورد جدی و بدون مسامحه با دارندگان سلاح است. 

وی همچنین در خصوص حواشی ایجاد شده در اجرای برخی از جشنواره ها گفت: همه دستگاه هایی که مجری برگزاری اینگونه برنامه ها هستند، ملزمند شئونات اسلامی را رعایت کنند. 

صادقی در ادامه به پرونده بیمارستان نوساز اسلام آبادغرب که در زلزله آسیب دید اشاره کرد و گفت: این پرونده اکنون در شرف قرار نهایی در دادسرای عمومی و انقلاب است. 

وی همچنین با اشاره به موضوع واریز کمک های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه به حساب تعدادی افراد شاخص، اضافه کرد: افرادی که کمک های مردمی را جمع آوری کرده اند باید عملکرد خود را گزارش دهند که چه اقداماتی انجام داده اند و اگر انحرافی در مسیر باشد دستگاه قضایی ورود پیدا می کند. 

دادستان کرمانشاه در ادامه به غرق شدن کودک کرمانشاهی در رودخانه چم بشیر اشاره کرد و یادآورشد: دستگاه قضایی این پرونده را با دو دید پیشگیری از وقوع حوادث مشابه و نیز شناسایی دستگاه های قصور کننده پیگیری می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: