• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-24614-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

وزیر ارشاد:

به دنبال اتخاذ راهکاری برای رفع مشکل کتابخانه مرکزی کرمانشاه هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  به دنبال اتخاذ راهکاری برای رفع مشکل کتابخانه مرکزی کرمانشاه هستیم.

به گزارش خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، سید عباس صالحی در نشست خبری امروز(25 اردیبهشت) با اشاره به تدوین بسته حمایتی جدید از اصحاب رسانه، گفت: این بسته در حال تدوین است و هنوز نهایی شده و در صورت نهایی شدن ظرف چند هفته آینده اعلام می‌شود.

وی افزود: بحث بیمه خبرنگاران در این بسته حمایتی در حال بازبینی و بازنگری است. روش‌هایی تاکنون در این زمینه وجود داشته از جمله اینکه مدیران مسئول خبرنگاران را بیمه می‌کردند که همه این روش ها در حال ارزیابی است تا نکات مثبت آن احصاء و مشکلات آن رفع شود.

صالحی در ادامه به همجواری استان کرمانشاه با کشور عراق اشاره کرد و افزود: ایران همواره با ملت‌های همسایه خود از جمله کشور عراق روابط خوبی داشته و استانهای مرزی از جمله کرمانشاه می تواند به بهبود این روابط کمک کند.

وی افزود: در همین راستا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداران استان های مرزی باید اهتمام بیشتری در این زمینه داشته باشند.

صالحی تصریح کرد: در سطح کلان هم برنامه ریزی‌ها با رویکرد فعالسازی برنامه‌های فرهنگی و هنری استان های مرزی و همجوار در کشورهای مختلف در حال انجام است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص آخرین وضعیت ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه نیز گفت: صحبت‌هایی در این زمینه با استاندار کرمانشاه داشته‌ایم که این پروژه بتواند به نوعی تعیین تکلیف شود.

صالحی با اشاره به تفکیک نهاد کتابخانه‌های عمومی از وزرات ارشاد گفت: به لحاظ ساختاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی‌تواند اعتباری در اختیار نهاد کتابخانه‌های عمومی قرار دهد.

وی با بیان اینکه منابع این طرح(کتابخانه مرکزی کرمانشاه) به درستی دیده نشده، گفت: این امر موجب به وجود آمدن مشکلات مالی برای این طرح شده و با صحبت هایی که با استاندار کرمانشاه صورت گرفته به دنبال اتخاذ راهکارهای دیگری در سطح ملی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: