• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-24714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه:

تولید روزانه 2500 تا 3500 تن نخاله ساختمانی درکرمانشاه/ زمین"دپو" نداریم

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه اصلی ترین مشکل پیش روی بازیافت نخاله های ساختمانی سطح شهر کرمانشاه را نبود زمین دپو عنوان کرد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، امیررحیمی امروز (25 اردیبهشت) در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان که در دادسرای کرمانشاه برگزارشد، با بیان اینکه کرمانشاه تنها استانی در کشور است که زباله های آن پس از پردازش بصورت 100 درصدی بازیافت شده، اظهار کرد: در هر ماه حدود یک میلیارد تومان برای پردازش زباله های شهری کرمانشاه هزینه می شود. 

وی ادامه داد: در حال حاضر در بحث جمع آوری زباله ها به دلیل کمبود ماشین آلات و یا فرسوده بودن آنها مشکلاتی داریم  که در این راستا از بخش خصوصی کمک گرفته ایم که از ابتدای اردیبهشت امسال جمع آوری زباله های برخی مناطق سطح شهر کرمانشاه را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم. 

وی همچنین به موضوع وجود نخاله های ساختمانی در سطح شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: اصلی ترین مشکل کنونی برای دپو نخاله ها نداشتن زمین مشخص است که در این زمینه منابع طبیعی باید با ما همکاری داشته باشد. 

رحیمی با بیان اینکه نخاله های ساختمانی در تمام اطراف شهر کرمانشاه دیده می شود، گفت: باید چند محل مشخص را در چند طرف شهر در نظر بگیرم و به مردم اطلاع رسانی کنیم که نخاله های ساختمانی خود را برای تخلیه آنجا ببرند. 

وی تاکید کرد: مکانی که برای دپو نخاله های ساختمانی در نظر گرفته می شود باید با فاصله کمی از شهر باشد تا هزینه انتقال برای مردم کمتر شود. 

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه عنوان کرد: کرمانشاه اولین استانی در کشور است که دستگاه های بازیافت نخاله ساختمانی را خریداری کرده و بصورت سیار مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه بطور متوسط روزانه بین 2500 تا 3500 تن نخاله ساختمانی در شهر کرمانشاه تولید می شود، افزود: با دو دستگاه کنونی می توانیم روزانه هزار تن نخاله ساختمانی را بازیافت کنیم و بقیه دپو شود. 

رحیمی در پایان به موضوع زباله گردها در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این مسئله باعث افزایش بزه و سرقت در کرمانشاه شده و علاوه بر این خدمات ما را در سطح شهر افزایش می دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: