• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-25214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بازرسی کرمانشاه:

عملکرد دستگاه‌ها را در حمایت از کالای ایرانی رصد می‌کنیم

مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه گفت: اگر در دستگاهی کالای خارجی با بودجه دولتی خریداری شود، در حالی که مشابه داخلی آن وجود داشته باشد، برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمد جهانیان در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان که در دادسرای کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه دستگاه های نظارتی در حوزه مسائل اقتصادی نظارت ویژه دارند، اظهار کرد: زمانی می توانیم اقتصاد کشور را شکوفا کنیم که سازنده، تولید کننده و مصرف کننده کالاهای داخلی باشیم و خود را باور کنیم.

وی ادامه داد: بزودی آئین نامه اجرایی حمایت از کالای ایرانی را به دستگاه های مختلف ابلاغ خواهیم کرد.

مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه افزود: رصد خواهیم کرد اگر دستگاهی از بودجه دولتی هزینه کند و کالای خارجی بخرد، در حالیکه مشابه داخلی آن وجود دارد، با آن دستگاه برخورد می کنیم.

وی متذکر شد: برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی مدیران دستگاه های مختلف باید از خود شروع کنند.

جهانیان در ادامه با انتقاد از عدم وجود سایت دپو نخاله ساختمانی در کرمانشاه، گفت: اینکه شهری با یک میلیون نفر جمعیت هنوز مکانی برای دپو نخاله های ساختمانی ندارد، حکایت از عدم توجه به امور شهری است.

وی همچنین به ساخت مجتمع های تجاری فاقد پارکینگ در خیابان های پرتردد کرمانشاه اشاره کرد و افزود: متاسفانه دستگاه های متولی الزامی برای مالکین این پاساژها تعیین نکرده اند که حتما باید پارکینگ داشته باشند.

مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه در ادامه موضوع چاه های غیرمجاز آب را معضلی کشوری خواند و گفت: متاسفانه آمار مسدود کردن چاه ها رضایت بخش نیست، اقدامات صورت می گیرد اما کافی نبوده است.

بدنبال الگوی کشت جایگزین برنج در استان هستیم

در ادامه این نشست خسرو شهبازی رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه نیز با بیان اینکه در سطح استان 240 هزار هکتار اراضی کشاورزی آبی وجود دارد، اضافه کرد: از این میزان 73 هزار هکتار به شبکه آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

وی تصریح کرد: تاکید داریم میزان مصرف آب های زیرزمینی استان کاهش و در مقابل استفاده از آب های سطحی افزایش یابد که در این راستا از شرکت آب منطقه ای کرمانشاه درخواست داریم مجوز بهره برداری از آب رودخانه ها را برای روستائیان صادر کند.

شهبازی همچنین به بحث کشت های پرمصرف آب در مناطق شرقی استان اشاره کرد و افزود: در برخی از دشت های استان که وضعیت آب های زیرزمینی بحرانی است، کشت اقلام پر مصرف را ممنوع اعلام کرده ایم.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه از سالهای دور کشت برنج در برخی از مناطق استان رایج بوده و درآمد زایی بالایی برای مردم این مناطق داشته، گفت: باتوجه به چالش کشت برنج در استان به دنبال الگوی کشت جایگزین هستیم تا سطح کشت آن را محدود کنیم.

وی اضافه کرد: از مجموع 8.5 میلیارد متر مکعب نزولات جوی و آب های زیرزمینی استان 3.5 میلیارد متر مکعب در بخش کشاورزی استفاده می شود.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: