• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-25614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دادستان کرمانشاه:

روند مسدوسازی چاه‌های غیرمجاز درکرمانشاه رضایت‌بخش نیست

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از روند کُند مسدود کردن چاه های آب غیرمجاز در کرمانشاه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمد حسین صادقی در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان که در دادسرای کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به تشکیل پرونده برای 585 نفر از تصرف کنندگان اراضی ملی در سال 96، اظهار کرد: همچنین در این سال 385 هکتار از اراضی ملی که برخلاف قانون به تصرف افراد درآمده بود، برگشت به بیت المال شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته 183 فقره پرونده تغییر کاربری در دستگاه قضایی استان تشکیل شد، ادامه داد: 35 هکتار از اراضی ملی را که تغییر کاربری شده بود به وضع سابق خود برگشت.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: اینکه آیا اراضی اعاده شده به کاربری سابق خود باز گردانده می شوند یا به دستگاه های دیگر واگذار می شود، همواره یکی از دغدغه های دستگاه قضایی استان است که در این راستا دستور پیگیری این موضوع را داده ایم.

وی با تاکید بر اینکه باید از توسعه و گسترش بافت‌های حاشیه‌ای در اطراف شهر کرمانشاه که با تغییر کاربری اراضی رخ می دهد جلوگیری کرد، گفت: از دستگاه های ذیربط انتظار داریم امسال با جدیت و اهتمام بیشتری درخصوص موارد یاد شده اقدام کنند.

صادقی در ادامه با اشاره به بارش های مناسب یک ماه اخیر در کرمانشاه، عنوان کرد: هرچند در طی یک ماه اخیر بارش های خوبی در سطح استان داشتیم، اما با این میزان بارش کمبود ذخایر آب زیرزمینی جبران نشده و وضعیت بحرانی و نگران کننده ای در بحث آب های زیر زمینی داریم.

دادستان عمومی وانقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشتر مصرف آب در حوزه کشاورزی است، بر لزوم مدیریت کشت‌ها توسط جهاد کشاورزی تاکید کرد


وی همچنین با بیان اینکه عملکرد شرکت آب منطقه ای در زمینه مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز رضایت بخش نیست، تا
کید کرد: سال گذشته 429 حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شد که در مقابل تعداد شش هزار چاه غیرمجاز اصلا عملکرد مطلوبی نیست.

صادقی بیشترین چاه های غیرمجاز را مربوط به شهرستانهای کرمانشاه و هرسین دانست و افزود: شرکت آب منطقه ای  باید با جدیت و اهتمام بیشتری روند انسداد چاه های غیرمجاز را در دستور کار قرار دهد.

وی عنوان کرد: برخی از چاه های مجاز نیز اضافه برداشت آب دارند که باید در خصوص نصب کنتور هوشمند در این چاه ها سریع تر اقدام شود.

دادستان عمومی وانقلاب استان کرمانشاه همچنین استفاده از آب شرب در برخی از کارواش ها برای شستشوی ماشین و نیز برخی از شرکت هایی که ساخت و ساز انجام می دهند را باعث نگرانی دانست و خواستار اقدام جدی در این زمینه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: