• یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1787-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

موزه عروسک‌ها در کرمانشاه راه اندازی می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از راه‌اندازی اولین "موزه عروسک‌ها" در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه مهناز فتاحی گفت: اولین موزه عروسک ها در کانون پرورش فکری استان راه اندازی می شود تا علاوه برنگهداری عروسک‌های نمایشی و کارگاهی، کودکان، نوجوانان و علاقمندان از آن دیدن کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه ادامه داد: نیاز به حفظ و نگهداری و استفاده بهینه از عروسک های مختلفی که در مراکز کانون استان ساخته می شود، در کنار نیاز به  آشنایی کودکان و نوجوانان با مراحل ساخت و آماده سازی عروسک‌های نمایشی سبب شد تا درصدد راه اندازی موزه عروسک ها باشیم.

فتاحی هدف از ایجاد و راه اندازی این موزه را حفظ و گسترش هنرهای نمایشی و عروسکی بومی و محلی عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین دغدغه های ما شناسایی، ساخت و معرفی عروسک های بومی و محلی استان است که کار تحقیق و پژوهش در این زمینه از سال‌ها قبل در سطح کانون کشور آغاز شده و همکاران ما نیز در سراسر استان برای معرفی این عروسک ها، فعالیت و همکاری چشمگیری داشته اند.

وی ظرفیت معرفی داشته های فرهنگی بومی محلی استان کرمانشاه در زمینه عروسک ها را قابل توجه دانست و اظهار امیدواری کرد: این موزه بتواند به عنوان منبعی ارزشمند برای معرفی و حفاظت از فرهنگ بومی و محلی و همچنین شناساندن این فرهنگ کهن به کودکان و نوجوانان نقشی تاثیرگذار ایفا کند.

فتاحی با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه برای آماده سازی این موزه، گفت: محل این موزه در مجتمع فرهنگی هنری شماره چهار کرمانشاه است و در حال حاضر کارگاه عروسک سازی نیز در این مکان آماده و در حال بهره برداری است.

موزه عروسک ها در مجتمع شماره چهار کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه( واقع در شهرک فرهنگیان فاز یک-ضلع غربی پارک معلم) قرار دارد و به زودی میزبان علاقمندان به دنیای زیبا و پر رمز و راز عروسک ها خواهد بود.

در این موزه قرار است ضمن معرفی انواع عروسک ها و روش ساخت آنها، عروسک های مختلفی نیز برای بازدید علاقمندان قرار گیرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: