• دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-1888-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون سوارکاری:

کمک می‌کنیم میدان سوارکاری کرمانشاه به سرانجام برسد

رئیس فدراسیون سوارکاری بابیان اینکه صنعت سوارکاری به واسطه بُعد ورزشی و اقتصادی آن همیشه دارای حاشیه بوده، گفت: جامعه سوارکاری باید با همدلی بتوانیم مشکلات این صنعت را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مسعود خلیلی امروز(31 اردیبهشت) در مجمع انتخابات هیات سوارکاری استان کرمانشاه، با اشاره به توجه گسترده به مقوله اسب طی سالهای اخیر در کشور، اظهار کرد: اسب های نژاد ایرانی همچون اسب کُرد، ترک و کاسپین در این سال ها به خوبی مطرح و به آنها بها داده شد.

وی ادامه داد: اسب های بومی ایرانی در سال های گذشته از توده ژنتیک نامعلوم در دنیا به نژاد تبدیل و برای آنها تبارنامه نوشته شد و ارزش اقتصادی پیدا کردند.

رئیس فدراسیون سوارکاری با بیان اینکه سوارکاری تنها رشته ورزشی است که علاوه بر بُعد ورزشی با زندگی و سرمایه اقتصادی مردم نیز ارتباط دارد، تاکید کرد: هر تصمیم فدراسیون سوارکاری می تواند تاثیر مثبت و یا منفی در زندگی مردمی که در این صنعت سرمایه گذاری کرده اند داشته باشد و این نشان از اهمیت سوارکاری دارد.

وی خاطرنشان کرد: تمام هیات های استانی و جامعه سوارکاری باید با وحدت و همدلی برای حل مشکلات صنعت سوارکاری تلاش کنیم.

خلیلی برلزوم دوری از حاشیه ها در سوارکاری تاکیدکرد و افزود: از آنجایی که سواکاری هم درحوزه ورزشی وهم اشتغال و سرمایه گذاری فعال است، لذا همیشه با حاشیه هایی همراه بوده که به این رشته آسیب هایی رسانده است.

وی همچنین با اشاره به رشد قابل ملاحظه سوارکاری کرمانشاه طی چند سال گذشته، عنوان کرد: تاچهارسال پیش هیات سوارکاری در استان کرمانشاه تنها در حد یک عنوان و یک باشگاه بود، اما امروز این هیات باعث یک تحول در سوارکاری کرمانشاه شده است.

رئیس فدراسیون سوارکاری تصریح کرد: هیات سوارکاری کرمانشاه در بین 31 هیات کشور در جایگاه دوازدهم قرار دارد که جایگاه مناسبی است.

وی با بیان اینکه جامعه سوارکاری کرمانشاه باید درپی امتیازات بیشتر و کارهای بزرگتر باشد، گفت: فدراسیون سوارکاری کمک خواهد کرد تا میدان سوارکاری کرمانشاه که یکی از آرزوها و آمال سوارکاری استان است به سرانجام برسد تا شاهد ارتقاء سوارکاری و رونق اقتصاد اسب کرمانشاه باشیم.

خلیلی همچنین به موضوع داوری اسب کُرد پرداخت و گفت: علی رغم سختی هایی که پیش پای ما در این رابطه وجود دارد، در تلاشیم تا مشکل داوری اسب کُرد رفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: