• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-7214-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

شهردار کرمانشاه:

60 میلیارد برای آسفالت معابر هزینه می‌شود/ پرداخت حقوق کارگران یک ماه تاخیر دارد

شهردار کرمانشاه با اشاره به سال بسیار سختی که شهرداری کرمانشاه سپری کرد، گفت:  سختی‌ها را بازگو نمی‌کنم، اما توقع دارم مردم و رسانه‌ها هم وارد مسائل حاشیه‌ای که هیچ منشا درستی ندارد، نشوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آرش رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت سختی که شهرداری کرمانشاه در سال 96 پشت سر گذاشت، گفت: با همه مشکلاتی که خصوصا در بعد اقتصادی داشتیم، یکی از بحرانی‌ترین سال‌های شهرداری کرمانشاه را با همکاری کارکنان شهرداری، اعضای شورای شهر و مسئولین استان به بهترین شکل به پایان بردیم.

وی ادامه داد: علی رغم همه مشکلات اقتصادی که داشتیم، در پایان سال 96 هیچ حقوق معوقی در هیچ سطح شرکتی، پرسنلی و کارگری نداشتیم، مگر موارد محدودی که مربوط به اختلاف حقوقی بین شهرداری و شرکت‌ها بود.

شهردار کرمانشاه گفت: در سال جاری نیز بدهی نیروهای شرکتی تا فروردین در همه مناطق پرداخت شده و یک ماه بدهی اردیبهشت باقی مانده است.

رضایی گفت: یک ماه بدهی برای شهرداری کرمانشاه که در دوره‌های گذشته آن بدهی سه چهار ماهه رقمی عادی بود، وضعیت خوبی است.

وی تصریح کرد: در پرداخت حقوق پرنسل هم مشکلی نداریم و حقوق فروردین آنها پرداخت شده و اردیبهشت نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

رضایی معتقد است، شهرداری کرمانشاه از نظر پرداخت حقوق کارکنان نسبت به سایر شهردرای های کشور وضعیت خوبی دارد.

شهردار کرمانشاه با اشاره به بزرگنمایی که در برخی از کانال‌ها و فضای مجازی درباره پرداخت حقوق کارکنان شهرداری می‌شود، افزود: علی رغم سال بسیار سختی که گذراندیم و در شهرداری کرمانشاه بی‌سابقه بود، اما پرداخت‌ها را پیش بردیم.

  شاهد جهش عمرانی در تقاطع میدان امام(ره) خواهیم بود

شهردار کرمانشاه درباره وضعیت پروژه‌های عمرانی شهر کرمانشاه در سال 96 نیز یادآوری کرد: سال گذشته به دلیل برخی مسائل امکان استفاده از منابع دولتی در پروژه‌های عمرانی را نداشتیم و از ابتدای امسال با استفاده از منابع دولتی کارهای عمرانی شهر را با جدیت دنبال می‎کنیم.

رضایی از دو تقاطع غیرهمسطح میدان امام(ره) و میدان امام حسین(ع) به عنوان دو پروژه عمرانی سطح شهر کرمانشاه یاد کرد که ترکیب اعتباری این دو پروژه به صورت 30 درصد نقدی است که توسط دولت تضمین شده و 70 درصد نیز از محل تهاتر شهرداری.

وی معتقد است، با تزریق این اعتبارات خصوصا سهم بخش دولتی، شاهد پیشرفت قابل توجهی در این پروژه‌ها خواهیم بود.

شهردار کرمانشاه افزود: کار پروژه میدان امام حسین(ع) شش ماه زودتر از میدان امام(ره) آغاز شد و به همین نسبت پیشرفت کار آن نیز بیشتر است.

رضایی با اشاره به ساخت قطعات پیش ساخته این تقاطع‌ها در کارگاهی در تهران، تاکید کرد: با ورود این قطعات به استان به فاصله کوتاهی شاهد جهش در اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) بودیم و امیدواریم ظرف چند ماه آینده جهش را در پروژه میدان امام(ره) نیز شاهد خواهیم بود.

وی از تضمین اعتبار پروژه‌ها تا پایان اجرای آنها خبر داد و عنوان کرد: با این روند نباید مشکل خاصی که ناشی از منابع مالی باشد در روند پیشرفت این پروژه ها داشته باشیم.

60 میلیارد  تومان برای آسفالت کرمانشاه بی‌سابقه است

شهردار کرمانشاه در ادامه به وضعیت آسفالت معابر شهر اشاره داشت و عنوان کرد: از محل اعتبارات دولتی سال 96 که در سال 97 عملیاتی شد 21 میلیارد تومان برای آسفالت معابر شهر در نظر گرفته شد و 21 میلیارد تومان دیگر نیز محل منابع داخلی شهرداری برای آسفالت معابر شهر به تایید شورا رسیده است.

به گفته این مسئول، کار اسفالت معابر شهر با این اعتباربخش دولتی آغاز شده و برای منابع داخلی شهرداری نیز در سایت به مناقصه گذاشته شده و به محض تعیین تکلیف مناقصه کار آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: این 42 میلیارد تومان به جز مبلغی است که سازمان عمران هر سال خرج آسفالت سطح شهر می‌کند که این رقم در سال گذشته حدود 18 میلیارد تومان بود و اگر همین رقم را برای امسال هم داشته باشیم در مجموع 60 میلیارد خرج آسفالت شهر خواهد شد که در تاریخ بی‌سابقه است.

رضایی با بیان اینکه بودجه دولتی آسفالت برای مناطق حاشیه‌ای و خاکی شهر در نظر گرفته شده، تصریح کرد:  برای بودجه داخلی شهرداری خود ما می‌توانیم تصمیم گیری کنیم که عمدتا صرف لکه گیری آسفالت معابر خواهد شد.

شهردار کرمانشاه اظهار کرد: علاوه بر این مبالغ، چهار میلیارد تومان نیز از محل توسعه بافت فرسوده با همکاری راه و شهرسازی برای آسفالت در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه به پروژه سراب قنبر هم اشاره کرد که امسال دو میلیارد تومان از منابع دولتی و دو میلیارد تومان از منابع شهرداری برای آن در  نظر گرفته شده و از پشتوانه مالی دولت برخوردار است.

رضایی به دو پروژه تعریض محور خروجی آریاشهر و پارک بزرگ جعفرآباد هم اشاره داشت که از محل ترکیب منابع دولتی و منابع داخلی شهرداری اجرا می‌شود و عملیات اجرایی آنها به زودی آغاز خواهد شد.

شهردار کرمانشاه از توافق بر سر تهاتر حدود 50 میلیارد تومانی بدهی شهرداری کرمانشاه به بانک شهر بر سر اوراق مشارکت پروژه فیروزه با مطالباتی که شهرداری از دولت دارد خبر داد که با همکاری وزارت اقتصاد و دارایی تقریبا به نتیجه رسیده و اکنون طرفین در حال ثبت مطالبات در سامانه سامد هستند.

رضایی خاطرنشان کرد: در حوزه معاونت برنامه‌ریزی نیز امسال با جدیت نقشه GIS  شهر کرمانشاه را دنبال خواهیم کرد .

وی ابراز امیدواری کرد، کرمانشاه در سال 97 صاحب نقشه دیجیتال شود که پایه و اساس برای توسعه شهر الکترونیک است.

رضایی درباره CDS شهر کرمانشاه نیز عنوان کرد: این کار نیز در مطحله نهایی است و به بخشی رسیده که در حال جمع آوری نظر کارشناسان و صاحب نظرات برای مشارکت در تدوین این پروژه هستیم.

به گفته رضایی، امید است در سال 97 نیز سند اصلی حوزه برنامه ریزی شهر کرمانشاه تدوین شود و بتوان بودجه شهر کرمانشاه را بر اساس این برنامه تدوین کرد نه به صورت سنواتی.

به زودی شریک 15 ساله شهربازی معلوم می‌شود

وی درباره وضعیت پروژه‌های مشارکتی شهرداری نیز افزود: علی رغم اینکه اکنون به دلیل شرایط اقتصادی کشور استقبال از پروژه‌های مشارکتی در تمام شهرداری‌ها چندان بالا نیست اما ما بسته‌های خوب و استانداردی برای پروژه‌های مشارکتی کرمانشاه تدوین کردیم.

شهردار کرمانشاه شهربازی کرمانشاه را نمونه پروژه‌های مشارکتی دانست که در سال 95 پلمپ بود، اما مشکلات حقوقی آن برطرف شد و اکنون به صورت یکساله اجاره داده شده و برای مردم قابل استفاده است.

وی ادامه داد: در این مدت به دنبال جذب شریک هستیم و فراخوان دادیم تا در نهایت شریک 15 ساله ما در شهربازی کرمانشاه مشخص شود.

رضایی به پروژه قطار شهری کرمانشاه هم اشاره داشت و گفت: این پروژه ظرف دو سال اخیر پیشرفت بسیاری خوبی داشته است.

شهردار کرمانشاه از برنامه برای تغییر نظام جمع‌آوری زباله در کرمانشاه هم خبر داد و عنوان کرد: در این تغییر چالش‌ها و مقاومت‌های زیادی است که در برابر آن ایستاده‌ایم.

وی افزود: اکنون مردم مقداری از وضعیت مدیریت زباله‌ها نارضی هستند و اگر نظام فعلی ادامه پیدا کند وضعیت نارضایتی‌ها بیشتر خواهد شد.

رضایی درباره وضعیت ترافیک شهر کرمانشاه نیز تاکید کرد: 26 برنامه اصلاح هندسی داریم که به دلیل بارندگی‌های 40 روز اخیر مقداری اجرای آنها به تاخیر افتاد.

به گفته شهردار کرمانشاه، با پایان بارندگی‌ها کار در سطح چهار منطقه آغاز شده و در سایر مناطق نیز به زودی شروع می‌شود.

وی اشاره‌ای هم به قطع درختان سراب قنبر داشت و تاکید کرد: شخصی که ملک را خریداری کرده سند دارد و نمی توانیم جلوی دیوارکشی فردی که سند دارد را بگیریم، اما در مواردی که سند قولنامه‌ای است اجازه این کار را نمی‌دهیم.

استعفا نداده‌ام

شهردار کرمانشاه همچنین مباحث مطرح شده پیرامون استعفایش را تکذیب کرد.

وی اظهار کرد: اگر استعفای من راه برون رفت از مشکلات باشد این کار را انجام می‌دهم و هیچ وابستگی به این جایگاه ندارم.

وی با بیان اینکه مشکل حادی با اعضای شورا ندارم، گفت: مشخصا با سه یا چهار نفر از اعضا شورا اختلافات جزیی دارم که اساسی هم نیست.

رضایی افزود: البته مساله آنگونه که برخی کانال‌های خبری بزرگنمایی می‌کنند، نیست.

وی به عدم برگزاری مستمر جلسات شورا اشاره کرد و گفت: این جلسات به دلیل عدم حضور چهار نفر از اعضای شورا برگزار نمی‌شود که این موضوع را به فرماندار اطلاع دادم. امیدوارم این مساله را حل کنیم تا مشکلی برای مدیریت شهری پیش نیاید.

شهردار کرمانشاه در خصوص اختلافات با معاون عمرانی استانداری که در فضای مجازی مطرح شده نیز گفت: اختلافی با آقای سالاری ندارم. از سال ۸۰ که در شهرداری معاون او بودم همیشه حامی آقای سالاری بوده‌ام و آن زمان در اعتراض به استیضاح او استعفا دادم.

وی افزود: اختلاف نظرهایی که مطرح است مربوط به ماده ۱۰۰ بوده که البته به آن شدتی که عنوان شد نیز نیست. هم اکنون هم با دفتر فنی و هم دفتر امور شهری استانداری تعامل خوبی داریم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: