• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه کارواش‌های کرمانشاه:

ماهی 10 کارواش غیرمجاز را پلمب می‌کنیم

رئیس اتحادیه تعویض روغنی و کارواش‌های کرمانشاه از برخورد ماهانه با حدود 10 کارواش غیرمجاز در شهر کرمانشاه خبر داد.

بیژن نیری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به وضعیت کارواش‌های شهر کرمانشاه گفت: اکنون حدود 100 کارواش مجاز داریم و مجوز 30 کارواش دیگر نیز در دست اقدام است.

وی تعداد کارواش‌های غیرمجاز شهر کرمانشاه را نیز حدود 50 مورد اعلام کرد و ادامه داد: هر ماه بیش از 10 کارواش غیرمجاز را در شهر کرمانشاه پلمب می‌کنیم.

رئیس اتحادیه تعویض روغنی و کارواش‌های کرمانشاه از هزینه کم مورد نیاز برای راه‌اندازی یک کارواش یاد کرد که باعث می‌شود بسیاری افراد به سمت این شغل روی بیاورند و عنوان کرد: کارواش سرمایه اولیه چندانی نیاز ندارد و فرد با دو تا سه میلیون تومان می‌تواند پمپ مورد نیاز باد کارواش را بخرد، به علاوه آموزش‌های مهارتی زیادی هم نمی‌خواهد.

وی شرایط راه‌اندازی کارواش را نیز داشتن فضا با متراژ بیش از 55 متر عنوان کرد که برای زیر این متراژ مجوز داده نمی‌شود.

نیری در خصوص صحبت‌هایی که درباره مصرف بالای آب در کارواش‌ها مطرح است نیز افزود: میانگین مصرف آب در کارواش برای یک خودرو سبک معمولی 30 تا 50 لیتر است، در حالیکه اگر فرد بخواهد خودرو را در منزل بشوید باید 300 لیتر یعنی 10 برابر آب مصرف کند.

وی با بیان اینکه عمده فشار آب در کارواش‌ها مربوط به باد است، یادآور شد: به علاوه بهای مصرف آب در کارواش‌ها به نرخ تجاری حساب می‌شود که حدود پنج برابر هزینه خانگی است و در چنین شرایطی حتما کارواش‌ها برای اینکه بتوانند سود ببرند کمترین میزان آب را مصرف می‌کنند.

رئیس اتحادیه تعویض روغنی وکارواش‌های کرمانشاه با بیان اینکه عمده کارواش‌های مجاز و غیرمجاز در شرایط کنونی از آب شهری استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: آب دیگری برای استفاده کارواش‌ها در دسترس نیست، مگر اینکه با تانکر آب از جای دیگری بیاورند که برای آنها صرفه اقتصادی ندارد.

نیری گفت: برخی کارواش‌ها که متراژ بسیار زیادی دارند می‌توانند از آب داخل چاه کارواش خود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه فعلا دستورالعملی مبنی بر عدم استفاده از آب تصیفه‌شده شهری برای کارواش‌ها دریافت نکرده ایم، افزود: حقیقت این است که کارواش‌ها راه دیگری برای تامین آب ندارند و به علاوه امکان نظارت بر آنها برای اینکه از آب شهری استفاده نکنند نیز وجود ندارد.

رئیس اتحادیه تعویض روغنی و کارواش‌های کرمانشاه تاکید کرد: ممکن است در طول روز به دلیل نظارت‌ها از آب تصیفه شده شهری استفاده نکنند، اما شبانه به دور از چشم بازرسین این کار را انجام می‌دهند.

به گفته نیری، دستگاه‌هایی که گفته می‌شود برای بازچرخانی آب وجود دارد نیز مشخص نیست که باید از کجا و با چه قیمتی تهیه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: