• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-9814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون هنری سینمایی ارشاد کرمانشاه:

کرمانشاه امسال صاحب 4 "سینمای" جدید می‌شود

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از افتتاح چهار سینمای دیگر در استان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مظفر تیموری در آیین افتتاح سینما "بیستون" هتل پارسیانکه امروز (10 خرداد) برگزار شد، زیرساخت‌های فرهنگی را یکی از مهم ترین مولفه‌های فرهنگی هر جامعه دانست و افزود: در این میان سینما یکی از مهم ترین زیرساخت‌های فرهنگی است که به نوعی شناسنامه هنری هر جامعه محسوب می شود.

تیموری سینما را قویترین، تاثیرگذارترین و ماندگارترین ابزار هنری دانست و افزود: خوشبختانه طی سالهای اخیر شاهد افزایش استقبال از سینما در کشور و استان بوده‌ایم.

وی با اشاره به برقراری ارتباط نزدیک مردم با سینما، گفت: در بهار امسال برای اولین بار شاهد استقبال بی نظیر مردم از اکران فیلم‌ها در استان بودیم، به طوری که  تنها در فروردین ماه بیش از 36 هزار نفر از فیلم‌های اکران شده در دو سینما آزادی و فرهنگ کرمانشاه بازدید کردند که بی سابقه است.

تیموری با اشاره به وجود چهار سینمای فعال در استان، گفت: در حال حاضر دو سینمای آزادی و فرهنگ در کرمانشاه و نیز دو سینما در شهرستان های قصرشیرین و پاوه فعال است که با توجه به جمعیت استان به هیچ وجه جوابگوی نیاز استان نیست.

وی افزود: در همین راستا تلاش داریم تا با افزایش تعداد سینماها نیاز استان را تامین کنیم و با توجه به اقدامات صورت گرفته امیدواریم امسال افتتاح چهار سینما را درسطح استان داشته باشیم که رخداد مهم فرهنگی در استان به شمار میرود.

تیموری تصریح کرد: امروز شاهد افتتاح سینما بیستون با ظرفیت 160 نفر هستیم و سینما "کوروش" نیز با ظرفیت 600 نفر در حال تجهیز است و به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: تجهیز و راه اندازی سینما "بهمن" کرمانشاه با ظرفیت 600 نفر هم در دستور کار است.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  کرمانشاه افزود: در شهرستان صحنه نیز مقدمات کار انجام شده و به زودی سینمای این شهرستان هم راه اندازی می شود و در سنقر نیز راه اندازی سینما در دست پیگیری است.

وی افزود: تلاش ما این است که با فعال کردن سینما در شهرستان‌ها بتوانیم سرانه صندلی سینما در استان را به میانگین کشوری برسانیم.

تیموری تصریح کرد: در میانگین کشوری به ازای هر 100 نفر یک صندلی سینما وجود دارد که این تعداد در استان بسیار کم بوده و به ازای هر هزار نفر یک صندلی سینما داریم که امیدواریم با راه اندازی این سالن های سینما به میانگین کشوری برسیم.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به فعالیت هفت شرکت سینمایی فعال در استان، گفت: همچنین دو آموزشگاه آزاد سینمایی به همراه انجمن سینمای جوان دراستان فعالیت دارند.

وی از پیگیری راه اندازی شعب انجمن سینمای جوان در شهرستان‌های استان خبر داد و افزود: در حال حاضر شعبه این انجمن در سه شهرستان فعال بوده و امیدواریم در سایر شهرستان ها نیز فعال شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: