• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-13114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه:

وجود 650 پروژه "نیمه تمام" در استان/ تا 2 سال آینده این پروژه‌ها تکمیل می‌شود

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به وجود 650 پروژه نیمه تمام در استان گفت: ظرف دو سال آینده تمام این پروژه‌ها تکمیل می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، طهمورث الیاسی امروز(19 خرداد) در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به شناسایی بیش از 1800 پروژه نیمه تمام در استان گفت: بعد از بررسی صورت گرفته مشخص شد بسیاری از این پروژه ها اولویت نداشته و یا سالهای سال است که رها شده اند.

وی افزود: بنابراین بسیاری از این پروژه ها را واگذار کرده و یا به فروش رساندیم و در حال حاضر 650 پروژه نیمه تمام در استان داریم که از این تعداد 450 پروژه دارای اولویت هستند.

الیاسی اعتبار لازم برای تکمیل این تعداد پروژه را حدود 900 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: خوشبختانه این میزان اعتبار در استان موجود است.

وی افزود: اگر این اعتبارات به طور کامل صرف پروژه‌های نیمه تمام شود و از طرفی پروژه جدیدی در استان تعریف نکنیم و هزینه های تعمیر و تجهیز پروژه ها را کاهش دهیم، تا دو سال آینده تمام پروژه های نیمه تمام استان تکمیل شده و پروژه نیمه تمامی در استان باقی نمی ماند.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان در ادامه با تاکید بر اینکه پروژه جدید در استان شروع نمی شود گفت: تنها پروژه های جدیدی که الزام داشته باشند و اولویت آنها محرز شود، شروع خواهد شد.

الیاسی افزود: فرمانداران و مدیران کل اگر قصد شروع پروژه جدیدی دارند باید لیست آن را به سازمان برنامه و بودجه بدهند تا در کمیته ماده 23 سازمان بررسی شود و در صورت تشخیص اهمیت و اولویت آن با شروع پروژه جدید موافقت خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: ظرف امسال و سال آینده تمام پروژه های نیمه تمام استان باید تعیین تکلیف شوند و اگر دستگاهی پروژه نیمه تمام خود را در اولویت قرار ندهد یا تکمیل نکند یا از مشارکت بخش خصوصی برای بهره برداری آن کمک نگیرد، آن پروژه را می فروشیم.

وی افزود: اگر دستگاهی پروژه نیمه تمام دارد باید اولولیت را برای تکمیل آن بگذارد و یا از بخش خصوصی برای تکمیل آن کمک بگیرد، در غیراینصورت آن پروژه برای آن دستگاه بی اهمیت است و آن را برای فروش می گذاریم.

الیاسی در خصوص توزیع اعتبارات نیز تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه برای توزیع این اعتبارات چارچوب خاص خود را دارد و تمام تلاشش این است که الزامات قانونی را رعایت کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: