• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

اجرای پتروشیمی اسلام آبادغرب نیازمند سرمایه‌گذاران توانمند است

 استاندار کرمانشاه گفت: پتروشیمی اسلام آبادغرب به دلایل مختلف از جمله ضعف سهامداران پیشرفت خاصی نداشته و اگر وضعیت به همین روال پیش برود کار به جایی نمی رسد.

 به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست پیگیری پروژه های اقتصادی و عمرانی شهرستان اسلام آبادغرب که ظهر امروز(شنبه) در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اجرای پتروشیمی اسلام آبادغرب را مطالبه اصلی مردم این شهرستان دانست و افزود: در همین راستا مدیریت ارشد استان طی هفت ماه گذشته اجرایی شدن پروژه پتروشیمی اسلام آباد را دنبال کرده و جلسات متعدد و پیگیری های مستمری را در سطح کشور انجام داده است.

وی افزود: متاسفانه به دلایل مختلف از جمله ضعف سهامداران این پروژه پیشرفت خاصی نداشته و اگر وضعیت به همین روال پیش برود کار به جایی نمی رسد.

بازوند گفت: این پروژه نیازمند مشارکت سهامداران و سرمایه گذاران توانمندی است که با تزریق منابع مالی مورد نیاز به مجموعه، بسترهای اجرایی شدن آن را فراهم کنند.

استاندار کرمانشاه افزود: تداوم حضور سهامداران و سرمایه گذارانی که توان تزریق منابع مالی مورد نیاز به پروژه را ندارند، توجیه منطقی ندارد.

وی اظهار کرد: گرفتن فاینانس خارجی برای اجرای پروژه پتروشیمی اسلام آباد با توجه به حجم اعتبار مورد نیاز و غرض ورزیهای آمریکا، دشوار است.

استاندار کرمانشاه به موضوع منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه فراهم کردن زیرساخت ها برای منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب از محل اعتبارات استانی کمک می شود‌.

وی با بیان اینکه یک مجموعه پروژه در حوزه های مختلف اقتصادی، عمرانی و کشاورزی به منظور توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان اسلام آبادغرب تعریف شده گفت: موانع و مشکلاتی بر سر راه اجرایی شدن برخی از این پروژه ها وجود دارد که روند اجرایی آنها را کند کرده است.

استاندار کرمانشاه توسعه حوزه صنعت را نیازمند تامین آب پایدار دانست و گفت: به همین منظور طرح انتقال آب از سد آزادی به اسلام آبادغرب را در دست اجرا داریم و سرمایه گذار این پروژه انتخاب شده و طرح به زودی عملیاتی می شود.

بازوند در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه مردم از مسئولین انتظار دارند با جدیت برای حل مشکلات بیکاری استان تلاش کنند، افزود: مسئولیت ها برای حل مشکلات مردم به مدیران واگذار می شود.

وی با بیان اینکه مانع تراشی های غیرمنطقی بر سر راه اجرای پروژه های اشتغالزا موجب دلسردی مردم می شود، گفت: پروژه های برخی پیمانکاران توانمند به دلیل مانع تراشی های تعدادی از ادارات دچار مشکل شده و تداوم این رویه برای مدیریت ارشد استان قابل قبول نیست.

وی افزود: متاسفانه بروکراسی موجود در برخی سازمان ها و ادارات روند اجرایی برخی پروژه های مهم را زمینگیر و توسعه استان را کند کرده است.

بازوند گفت: فراهم شدن زیرساخت ها به جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال برای جوانان استان کمک می کند.

استاندار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه موضوع امهال وام های آسیب دیدگان زلزله مورد تاکید جدی رییس جمهور و هیئت دولت است، گفت: مدیریت ارشد استان نیز طی این مدت به صورت شبانه روزی موضوع امهال وام های آسیب دیدگان زلزله را دنبال کرده است.

وی گفت: با توجه به تاکیدات رییس جمهور و تلاش های معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور، رییس سازمان برنامه و بودجه و دیگر مسئولین، موضوع امهال وام های آسیب دیدگان زلزله در ۹ شهرستان و دو بخش کوزران و ماهیدشت، فردا(یکشنبه) در نشست هیئت دولت مطرح خواهد شد که تصویب این موضوع یک خبر خوش برای زلزله زدگان خواهد بود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: