• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-13714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه:

فعالیت 31 "حزب" در کرمانشاه/ احزاب ما عمدتا "موسمی" هستند

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه از فعالیت 31 حزب مستقل و یا شاخه احزاب کشوری در استان خبر داد.

محمدابراهیم الهی تبار در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، احزاب را یکی از نهادهای موثر در تقویت جمهوریت هر کشور عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در قانون اساسی کشور ما نیز تو جه خوبی به نقش احزاب شده است.

وی با تاکید بر واگذاری امور مختلف کشور به مردم، گفت: همانطور که اعتقاد داریم باید امور فرهنگی و اقتصادی به مردم واگذار شود، در حوزه سیاسی هم همین است و اعتقاد داریم حوزه سیاست را نیز باید به سیاست مداران و صاحبنظران این حوزه سپرد و نهادی که می تواند این کار را انجام دهد و امور سیاسی کشور را برعهده گیرد، تشکل‌های سیاسی و احزاب هستند.

وی به وجود احزاب توانمند در کشورهای پیشرفته اشاره کرد و افزود: در این کشورها وقتی فردی از حزبی برنده انتخابات می شود، از قبل کابینه و دولت او مشخص است، اما در کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته فرد پس از پیروزی در انتخابات تازه به دنبال این است که چه کسانی را برای اداره امور انتخاب کند و علت این است که در این کشورها تشکلات سیاسی منسجم و منظم وجود ندارد و احزاب قوی و توانمند فعالیت نمی‌کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه یادآور شد: متاسفانه امروز احزاب درکشور و استان ما از توانمندی لازم برخوردار نیستند و بیشتر آنها فعالیت موسمی دارند و تنها در برخی مقاطع خاص مانند زمان انتخابات فعال می‌شوند.

الهی تبار با اشاره به فعالیت حدود 250 حزب در کشور گفت: اصلا وجود این تعداد حزب در کشور خود جای سوال است.

وی افزود: در استان نیز هم اکنون 31 حزب بصورت مستقل و یا به صورت شاخه احزاب کشوری وجود دارد که تنها چند مورد آنها فعال هستند.

الهی تبار با تاکید بر اینکه نشاط سیاسی کشور تنها در سایه فعالیت احزاب توانمند شکل می‌گیرد، گفت: اگر حزب توانمند داشته باشیم می تواند با پرورش نخبگان برای مقاطع حساس کشور نظریه سازی کنند.

وی افزود: یک حزب توانمند باید در همه ابعاد برنامه داشته باشد و باید بتواند در همه مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی صاحب نظر باشد، نه اینکه تنها در زمان انتخابات فعال شود.

الهی تبار در ادامه با بیان اینکه حوزه سیاسی استانداری بحث توانمندسازی احزاب را در دستور کار دارد، گفت: تلاش ما این است بتوانیم با برپایی کارگاه‌های آموزشی برای فعالان سیاسی مهارت‌های لازم برای تقویت سیاسی احزاب را فراهم کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با تقویت احزاب سیاسی، استان بتواند از برکات و اثرگذاری فعالیت‌های آنها بهره مند شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: