• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه:

کارخانه "اسید سیتریک" را می‌توان یک‌ماهه راه‌اندازی کرد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه اکنون در شرایط ورشکستگی قرار دارد، اما اگر سرمایه گذار پای کار بیاید می توان آن را یک ماهه راه اندازی کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محسن رستمی، امروز(20 خرداد) در جریان بازدید استاندار کرمانشاه از کارخانه اسیدسیتریک اظهار کرد: کارخانه اسید سیتریک از اواخر سال ۸۵ کار خود را در کرمانشاه آغاز کرد و در مرداد سال ۸۹ تعطیل شد.

وی افزود: سرمایه گذاری اولیه این طرح ۱۷.۵ میلیون یورو تسهیلات ارزی و حدود ۳۰ میلیارد تومان سرمایه ریالی است که به نرخ کنونی به ۱۰۰ میلیارد تومان هم می رسد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این طرح بر اساس نیاز روز اسیدسیتریک کشور که حدود ۱۲ هزار تن بود احداث شد، ادامه داد: بخشی از محصولات تولیدی این واحد به کشورهای اروپایی هم صادر می شد.

به گفته این مسئول این واحد در زمان تولید برای نزدیک به ۲۶۰ نفر اشتغالزایی داشت.

رستمی سرمایه گذار این پروژه را شرکت شستا اعلام کرد و یادآور شد: تمام مشکل کنونی این پروژه عدم اراده سرمایه گذار است که باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

وی خاطرنشان کرد: این واحد از سال ۹۰ به تملک بانک کشاورزی درآمد و اکنون نیز در شرایط ورشکستگی قرار دارد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از اوورهال این واحد در سال ۹۳ با اعتبار حدود ۱۰ میلیارد تومان خبر داد و افزود: کارخانه آماده کار بود، اما به بهانه های مختلف از جمله سرمایه در گردش، واردات اسیدسیتریک خارجی و ... کار به تعویق افتاد.

وی معتقد است، راه اندازی این واحد کار زیادی نیاز ندارد و اگر سرمایه گذار پای کار باشد می توان یک ماهه اسیدسیتریک کرمانشاه را راه اندازی کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: