• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه:

نمایندگی‌ها برای نصب و راه‌اندازی اولیه "لوازم خانگی" نباید هیچ وجهی بگیرند

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه گفت: نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش لوازم خانگی حق دریافت هیچ وجهی برای نصب و راه‌اندازی اولیه لوازم خانگی ندارند.

عبدالرضا یاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: بر اساس تبصره ذیل ماده 28 قانون حمایت از حقوق مصرف کننده، هزینه نصب و راه‌اندازی اولیه برای لوازم خانگی رایگان و بر عهده تولیدکننده یا واردکننده است.

وی اخذ هرگونه وجه حتی بابت ایاب و ذهاب را نیز غیرقانونی دانست و عنوان کرد: بر اساس قانون ایاب و ذهاب تکنسین‌هایی که قرار است لوازم خانگی را نصب و راه‌اندازی کنند نیز باید رایگان باشد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از مردم از این حق خود آگاه نیستند، یادآوری کرد: موارد متعددی از شکایت درباره اخذ هزینه خصوصا هزینه ایاب و ذهاب داشتیم.

یاری از برخورد جدی و تشکیل پرونده برای نمایندگی‌هایی خبر داد که چنین تخلفاتی را انجام دهند.

وی از مردم خواست هرگونه تخلف از این دست را با انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده و یا بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت در میان بگذارند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه از مردم خواست حتما راه‌اندازی و نصب لوازم خانگی که خریداری کرده اند را به نمایندگی‌های مجاز بسپارند.

یاری عنوان کرد: البته تعمیرات و ارائه خدمات ثانویه برای لوازم خانگی هزینه‌های خاص خود را دارد که بر اساس تعرفه نمایندگی مشخص است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: