• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور مالیاتی کرمانشاه:

صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی تا 31 خرداد برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی وقت دارند

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه گفت: اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل فقط تا 31 خرداد برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود وقت دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هادی ملکشاهی در نشست خبری که امروز (22 خرداد) برگزار شد اظهار کرد: مودیان مالیاتی در بخش اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل فقط تا پایان خرداد وقت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند.

وی با بیان اینکه دریافت اظهارنامه فقط به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، یادآوری کرد: افراد با مراجعه به سامانه www.tax.gov.ir باید نسبت به ارائه اظهارنامه خود اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه ادامه داد: برای اینکه افراد بتوانند اظهارنامه خود را ثبت کنند کد اقتصادی آنها باید در وضعیت 45 باشد.

به گفته ملکشاهی، چنانچه افراد در موعد مقرر اظهارنامه خود را ارائه نکنند نه تنها از معافیت پایه مالیاتی( برای سال 96 رقم 18 میلیون تومان) برخوردار نخواهند شد، بلکه 30 درصد میزان مالیات نیز جریمه می‌شوند که غیرقابل بخشش است.

وی تاکید کرد: دولت برای برخی از گروه‌ها که میزان فروش کالا و خدمات آنها در سال 96 حداکثر 240 میلیون تومان است شرایطی را در نظر گرفته که می‌توانند مالیات قطعی خود در سال 96 را با پنج درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی سال 95 پرداخت کنند و دیگر نیازی به اعلام نظر مودی مالیاتی نیست.

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمانشاه از فراهم شدن شرایط پرداخت قسطی مالیات حداکثر در مدت چهار ماه برای این گروه نیز خبر داد.

ملکشاهی خاطرنشان کرد: صاحبان وسایل نقلیه عمومی مسافری، باری و ماشین آلات راهسازی و صنعتی نیز جزو صاحبان مشاغل به حساب می‌آیند و تا پایان خرداد برای ارائه اظهارنامه مالیاتی وقت دارند.

وی تعداد مودیان مالیاتی در بخش اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل را بر اساس اظهارنامه‌های سال گذشته حدود 39 هزار نفر اعلام کرد که پیش بینی می‌شود این میزان در سال جاری افزایش یابد.

به گفته این مسئول، کارکنان اداره کل مالیاتی استان کرمانشاه از 27 تا 31 خرداد به صورت یکسره تا ساعت 20 شب آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به مشکلات و درخواست‌های مودیان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: