• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-17314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو هیات رییسه هیات کشتی کرمانشاه:

امکانات باشگاه‌های کشتی مناطق زلزله‌زده را تکمیل می‌کنیم

  عضو هیات رییسه هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: باتوجه به از بین رفتن برخی از امکانات کشتی در شهرستان های زلزله‌زده، برای سالن های ورزشی این مناطق تجهیزاتی خریداری کرده‌ایم که بزودی نصب خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، نادر تقی زاده امروز(22 خرداد) در یک نشست خبری که درمحل هیات کُشتی استان کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه تعداد کم رشته های ورزشی فعال در استان در گذشته باعث گرایش بیشتر جوانان به سمت کشتی می شد، اظهار کرد: هرچندکه میزان گرایش جوانان به رشته کُشتی با افزایش تعداد رشته های ورزشی و باشگاه ها به نسبت گذشته کمتر شده، اما هنوز پس از فوتبال بیشترین آمار ورزشکاران سازمان یافته استان مربوط به کُشتی است.

وی با مطلوب ارزیابی کردن امکانان کشتی کرمانشاه، گفت: کمتر استانی در کشور امکانات و زیرساخت های
کُشتی کرمانشاه را دارد و بزودی نیز برای نوسازی تشک های فرسوده سالن های کُشتی استان اقدام خواهیم کرد.

 نایب رئیس هیات کشتی شهرستان کرمانشاه به حذف شهریه سالن های کشتی کرمانشاه در فصل تابستان اشاره کرد و افزود: این کار که بصورت آزمایشی در سه ماهه تابستان اجرایی می شود با هدف قهرمان پروری در این رشته ورزشی انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه هزینه تمام حامل های انرژی، تعمیرات، بیمه و تشک های
کشتی در سالن ها باید ازمحل درآمدهای خود سالن ها تهیه شود، عنوان کرد: از آنجایی که دولت در این زمینه هیچ بودجه ای در اختیار سالن ها قرار نمی دهد، لذا تداوم طرح رایگان شدن سالن های کشتی در صورتی خواهد بود که اسپانسر داشته باشیم.

تقی زاده اضافه کرد: متاسفانه به دلیل اینکه کرمانشاه استانی صنعتی نیست و کارخانجات آن نیز بازدهی چندانی ندارند، رغبتی برای اسپانسر شدن رشته ها ورزشی نشان نمی دهند.

وی همچنین بااشاره به از بین رفتن امکانات و تجهیزات سالن های
کشتی در مناطق زلزله زده، گفت: با موافقت استاندار کرمانشاه، حدود 12 تخته تشک برای سالن های کشتی این مناطق خریداری کرده ایم و بزودی نیز نصب خواهند شد.

نائب رئیس هیات
کشتی شهرستان کرمانشاه در پایان با تاکید براینکه تمام رشته های مربوط به کشتی سنتی تحت نظر هیات کشتی استان است، یادآورشد: برگزاری هرگونه مسابقه رشته های کشتی سنتی باید با مجوز این هیات انجام گیرد.

در ادامه این نشست حسین کیانی دبیر هیات
کشتی استان کرمانشاه نیز به ارائه گزارشی از عملکرد هیات کشتی کرمانشاه در سال 96 و سه ماهه اول سال 97 پرداخت و عنوان کرد: در سال 96 این هیات بصورت میانگین هر پنج روز یک مسابقه و هر پنج روز یک اعزام  ورزشکار را به مسابقات خارج از استانی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در طی سال گذشته اعزام ها و مدال های متعددی را در مسابقات مختلف کسب کردیم و همچنین برنامه های مختلفی را نیز در پیش داریم.

دبیرهیات
کشتی استان کرمانشاه افزود: به منظور بروزرسانی آموزش های مربیان و داوران کشتی کرمانشاه کلاس های دانش افزایی را بصورت مرتب برگزار کردیم.

به گفته این مسئول، هیات
کشتی استان و آموزشگاه های آموزش و پرورش کرمانشاه طبق یک تفاهم نامه از این پس مسابقات انتخابی استان را بصورت مشترک برگزار خواهندکرد.

وی در ادامه به تشریح وضعیت
کشتی کلاسیک بانوان کرمانشاه پرداخت و گفت: کشتی بانوان کرمانشاه در سال گذشته توانست مقام قهرمانی کشور را بدست آورد.

کیانی با بیان اینکه
کشتی بانوان درکرمانشاه درحال جاافتادن است، یادآورشد: تلاش خواهیم کرد تا پایان سال 97 در اکثر شهرستان های استان این رشته را راه اندازی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: