• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-18514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:

صنعتگران صنایع دستی استان باید ذائقه سنجی کنند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: نوآوری در صنایع دستی استان مستلزم ورود نیروهای جوان و نیز ذائقه سنجی از خریداران است.

جلیل بالایی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آموزش و فروش را اصلی ترین مشکلات حوزه صنایع دستی استان عنوان کرد و افزود: در این راستا از سال گذشته طی 30 دوره 1200 نفر را در شهرها و روستاهای استان تحت پوشش آموزش صنایع دستی قرار دادیم.

وی راه اندازی خانه صنایع دستی، ساماندهی غرفه های صنایع دستی جنب تکیه معاون الملک، احداث نمایشگاه دائمی صنایع دستی و برگزاری نمایشگاه های مختلف را از جمله اقدامات انجام گرفته جهت ایجاد بازار فروش برای هنرمندان صنعتگر استان اعلام کرد.


وی  عنوان کرد: متاسفانه صنعتگران صنایع دستی استان ذائقه سنجی درستی انجام نمی دهند، چرا که آنها بیشتر از آنکه بازاریانی باشند که کالا برای فروش تولید می کنند، هنرمندانی هستند که برای دل و عشق خود اثر خلق می کنند.

بالایی اضافه کرد: مجموعه غرفه ها و فروشگاه های متعددی که در داخل بازار کرمانشاه به کار فروش صنایع دستی چون محصولات چرم، زیور آلات سنتی، گره چینی، سازهای سنتی و ... می پردازند ظرفیت های بسیار خوبی برای شناسایی ذائقه خریداران هستند که باید از آنها بهره برد.

وی برلزوم ایجاد نوآوری در صنایع دستی استان درکنار ذائقه سنجی از خریداران تاکید کرد و افزود: نوآوری در صنایع دستی مستلزم ورود نیروهای جوان، تحصیلکرده و خلاق در این رشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه صنایع دستی مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی است، چرا که درون زا و برون گرا، مردمی و کاربردی اند، گفت: برای اینکه بتوانیم صادرات صنایع دستی خود را افزایش و آن را به عنوان یک جاذبه گردشگری مطرح کنیم، باید به بحث نوآوری و خلاقیت در این آثار ورود کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: