• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

سرمایه‌گذار پروژه با انتقاد از کاغذبازی اداری:

طلای کیلویی 12 میلیون تومان فروختم تا "هتل پنج ستاره" و "پارک آبی" بسازم

پروژه هتل پنج ستاره و پارک آبی کرمانشاه از سال 89 به تدریج آغاز شد و قرار بود ظرف مدت کوتاهی به بهره‌برداری برسد و یک جاذبه مهم گردشگری و توریستی برای کرمانشاه باشد، اما اکنون با گذشت چند سال هنوز به نتیجه نرسیده و درگیر بروکراسی اداری و کاغذ بازی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، پروژه پارک آبی و هتل پنج ستاره کرمانشاه مانند بسیاری از پروژه‌های دیگر سال‌هاست که به نتیجه نرسیده و سرمایه‌گذار پروژه نیز همچنان درگیر روند اداری  برای پیشبرد پروژه است.

 حالا او با حضور در خبرگزاری ایسنا از موانع پیش روی اجرای پروژه و کارهایی که طی چند سال اخیر انجام شده سخن می گوید و از عدم همکاری بسیاری از مسئولان استان علی رغم همه وعده‌هایی که دادند، گلایه دارد.

محمدرضا ناصری سرمایه گذار پروژه هتل پنج ستاره و پارک آبی کرمانشاه در آغاز سخنان خود از عدم همکاری مسئولین استان گلایه کرد که باعث می‌شود شرایط کار برای سرمایه‌گذاران بسیار پیچیده شود.

وی افزود: مسئولین استان در شرایطی از جذب سرمایه‌گذار خارجی در استان حرف می‌زنند که هیچ حمایتی از سرمایه‌گذاران داخل استان هم صورت نمی‌گیرد.

ناصری اظهار کرد: رفتار مسئولین با سرمایه‌گذار دقیقا اینطور است که در هوای آفتابی چتری به دست سرمایه‌گذار می‌دهند و در هوای بارانی چتر را از او می‌گیرند و رهایش می‌کنند.

سرمایه‌گذار هتل پنج ستاره کرمانشاه مهمترین عامل طولانی شدن روند اجرای این پروژه را بروکراسی و کاغذبازی اداری دانست و یادآوری کرد: بیش از پنج هزار نامه و مکاتبه اداری با استانداری، شهرداری، بانک ها و بخش‌های مختلف برای اجرای این پروژه انجام داده ام. اگر این مشکلات نبود تاکنون پروژه به بهره‌برداری رسیده بود.

وی سپس به روند اجرای هتل پنج ستاره و پارک آبی کرمانشاه اشاره داشت و گفت: در سال 87 یا 88 برای شروع این سرمایه‌گذاری دارایی‌های خود را فروختم. طلایی که آن زمان کیلویی 12 میلیون تومان فروختم اکنون کیلویی 250 میلیون تومان است.

سرمایه‌گذار هتل پنج ستاره کرمانشاه بهای پول زمین این پروژه بر اساس نرخ سال 89 را دو میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: استارت پروژه از سال 89 زده شد، آن هم در شرایطی که اعلام کردیم فعلا آمادگی نداریم اما به دلیل سفر رئیس جمهور و هفته دولت ما را وادار به کلنگ‌زنی پروژه کردند.

ناصری با بیان اینکه مراحل آماده شدن نقشه و اخذ پروانه‌ها تا سال 91 به طول انجامید، گفت: در نهایت کار رسمی پروژه و گودبرداری آن از سال 91 آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله اول تصمیم به اجرای پارک آبی داشتم که به تحریم‌های شدید سال 91 و 92 برخورد کردیم و یورو 1600 تومانی که روی آن سرمایه‌گذاری کردیم به پنج هزار تومان رسید.

این سرمایه‌گذار افزود: از آنجایی که بیشتر  سرمایه مورد نیاز پارک آبی برای خرید تجهیزات خارجی آن است، دیگر امکان اجرای پروژه در آن شرایط سخت وجود نداشت و کار برای مدتی متوقف شد.

ناصری تاکید کرد: بعد از مدتی وقفه که ناشی از مشکلات اقتصادی بود، سال 94 کار ساخت هتل پنج ستاره را آغاز کردیم که در ابتدای کار روند ساخت و ساز پیشرفت خوبی داشت.

وی از وقفه حدود 14 تا 15 ماهه در اجرای این بخش از پروژه هم خبر داد که به دلیل عدم تمدید پروانه از سوی شهرداری بوده و اکنون این مراحل طی شده، میراث فرهنگی پاسخ استعلام شهرداری برای تایید نقشه‌ها را داده و با تمدید پروانه از سوی شهرداری کار با جدیت پیش خواهد رفت.

سرمایه‌گذار هتل پنج ستاره کرمانشاه تصریح کرد: کار پروژه اکنون متوقف نیست و با جدیت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون 16 میلیارد تومان برای اجرای هتل پنج ستاره هزینه شده، تاکید کرد: از این میزان 10 میلیارد آورده سرمایه‌گذار و شش میلیارد تومان از محل تسهیلات بوده است.

سرمایه‌گذار هتل پنج ستاره کرمانشاه از تسهیلات 10 میلیارد تومانی که از صندوق توسعه ملی برای این پروژه تصویب شده یاد کرد که تاکنون شش میلیارد تومان آن جذب شده و چهار میلیارد تومان دیگر آن باقی مانده است.

ناصری اعتبار مورد نیاز برای تکمیل هتل پنج ستاره را 20 میلیارد تومان دیگر برآورد کرد که هشت میلیارد تومان آن از آورده سرمایه‌گذار و مابقی از محل تسهیلات خواهد بود.

وی پیشرفت فیزیکی هتل پنج ستاره را 60 درصد اعلام کرد که اگر روند تخصیص اعتبار و پرداخت تسهیلات با مشکلات مواجه نشود تا دو سال دیگر یعنی تابستان سال 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.

ناصری از این هتل پنج ستاره به عنوان یکی از بهترین هتل‌های غرب کشور یاد کرد که تمام استانداردهای لازم یک هتل به روز را دارد.

به گفته ناصری این هتل در زیربنایی به وسعت 23 هزار و 500 مترمربع در دو طبقه منفی و چهار طبقه رو احداث خواهد شد.

سرمایه‌گذار هتل پنج ستاره کرمانشاه اظهار کرد: این هتل پنج ستاره دارای امکاناتی مانند 80 سوئیت چند نفره، 20 سوئیت یک نفره، باغ ایرانی، سینما 80 نفره، استخر، مجموعه ورزشی، انواع حمام‌های ایرانی و ترکی، دو رستوران سنتی و مدرن، سه کافی شاپ، بزرگترین رستوران سنتی کرمانشاه با وسعت 1600 متر، پنج هزار متر مربع پارکینگ دردو طبقه و ... است.

ناصری از وجود یک درمانگاه خصوصا برای افرادی که با هدف توریسم درمانی از عراق به کرمانشاه می‌آیند نیز در این هتل خبر داد.

وی تاکید کرد: توجیه اقتصادی هتل بررسی شده و هیچ مشکلی در این خصوص ندارد.

سرمایه‌گذار هتل پنج ستاره کرمانشاه عنوان کرد: بعد از به بهره‌برداری رسیدن هتل پنج ستاره، کار ساخت پارک آبی را نیز در زمینی به وسعت 10 هزار متر مربع پیش می‌گیریم.

وی اظهار کرد: علی رغم همه مشکلاتی که وجود دارد، کار احداث پارک آبی منتفی نشده و در صورت نبود مشکلات این پروژه نیز دو ساله به نتیجه می‌رسد.

ناصری گفت: زمانی که یورو 1600 تومان بود برآورد اعتبار مورد نیاز احداث پارک آبی به 16 میلیارد تومان رسید، اما اکنون نمی‌توان برآورد دقیقی از اعتبار آن داشت.

سرمایه‌گذار هتل پنج ستاره کرمانشاه با بیان اینکه 70 درصد اعتبار مورد نیاز برای احداث پارک آبی مربوط به خرید تجهیزات خارجی است، تاکید کرد: 30 درصد مابقی نیز برای احداث ساختمان می‌باشد.

وی در پایان خواستار همکاری بیشتر مسئولین استان برای اجرای این پروژه‌ها شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: