• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل آبفای کرمانشاه:

20 هزار انشعاب غیرمجاز آب در استان داریم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از ساماندهی دو هزار انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب در شهرهای استان طی 15 ماه گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علیرضا تخت شاهی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 20 هزار انشعاب غیرمجاز در استان وجود دارد که باید ساماندهی شوند، تاکید کرد: در سال 96 و سه ماهه نخست سال جاری  حدود دو هزار انشعاب غیرمجاز ساماندهی و به مجاز تبدیل شده است.

تخت شاهی تصریح کرد: برآورد می‌شود 10 درصد از هدررفت آب مربوط به انشعابات غیرمجاز باشد که شرکت آبفای استان سالانه حدود 10 میلیارد تومان در این حوزه زیاندهی دارد.

 به گفته این مسئول، شهرهای کرمانشاه، اسلام آبادغرب، گیلانغرب و کنگاور دارای بیشترین آمار انشعابات غیرمجاز در 15 ماه اخیر بوده اند.

مدیرعامل آبفای کرمانشاه با بیان اینکه طرح ساماندهی انشعابات غیرمجاز در استان کرمانشاه در دست اجرا است، خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 4 قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب و برق، امکان واگذاری انشعاب به دارندگان انشعابات غیرمجاز قبلی وجود دارد، اما کسانی که از اجرای قانون پیروی نکنند و بر استفاده از انشعابات غیرمجاز اصرار داشته باشند، بر اساس ماده 2 همان قانون به جبران خسارت، جزای نقدی و قطع انشعاب محکوم می‌شوند.

وی با اشاره به دلایل اصلی روی آوردن برخی از شهروندان به انشعابات غیرمجاز عنوان کرد: بیشتر این قضیه به دلیل ساخت و سازهای غیرمجاز است، زیرا اکثر این مشترکین در مناطق حاشیه هستند.

تخت‌شاهی کرمانشاه را یکی از استان‌هایی دانست که در بحث ساخت و سازهای غیرمجاز در نواحی منفصل شهری و حاشیه‌ای با مشکلاتی مواجه است و افزود: به دلیل اینکه وضع این نقاط برای الحاق به محدوده شهری نامشخص است، ارائه خدمات به این شهروندان دارای منع قانونی می باشد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه آب جزو ملزومات و ضروریات زندگی است، بسیاری از این افراد که در این مناطق ساکن هستند اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز کرده و به سمت استفاده از انشعابات غیرمجاز رفتند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه به نبود تاسیسات زیربنایی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی اشاره و تصریح کرد: این مناطق نیازمند ایجاد تأسیسات زیرساختی است و در مرحله اول باید تاسیسات تامین آب و جمع آوری فاضلاب آنها را ایجاد کنیم که بار مالی که از این محل به شرکت آبفا تحمیل می‌شود، مبلغی بالغ بر 50 میلیارد تومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: