• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رشد 27 درصدی صادرات از مرزهای کرمانشاه در 3 ماهه امسال

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از افزایش 27 درصدی صادرات استان درسه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، خلیل حیدری گفت: درسه ماهه نخست سال جاری 593 میلیون و 582 هزارو 51  دلار کالا به وزن یک میلیون و  202 هزارو 334  تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش 27 درصد افزایش و از حیث وزن هفت درصد رشد داشته است .

حیدری گفت: 299 میلیون و 9 هزار و 962 دلار از این کالاها درگمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه  اظهار و صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 39 درصد و از حیث وزن 13 درصد افزایش داشته است .

وی ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت  294 میلیون و 572 هزارو 89 دلار کالا را از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند  که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 17 درصد افزایش داشته است .

  مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کولرهاي آبي، لوازم خانه داری و پاکیزگی، گوجه فرنگي تازه يا سردکرده، نایلون پلاستیکی بصورت رول، گرید لوله به صورت پودر، سيب زميني محفوظ شده، کاشی بصورت لعابدار، انواع بستی، ظروف پلاستیکی و نوارلبه و روکش اوراق فشرده چوبي عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر شده، افزود: درسه ماهه امسال در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به 26 کشور صادرات قطعی صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: