• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

ریال‌به‌ریال هزینه‌کرد دستگاه‌ها باید حساب و کتاب داشته باشد

فرماندار کرمانشاه از کاهش ۳۰ درصدی اعتبارات تملک دارایی های شهرستان کرمانشاه در سال ۹۷ خبر داد و گفت: ریال به ریالی که دستگاه ها هزینه می کنند باید حساب و کتاب داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان کرمانشاه که امروز (۷ تیر) و با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس و مدیران دستگاه ها برگزار شد، از شرایط جنگ اقتصادی موجود در کشور یاد کرد که دشمن در این زمینه با تمام توان پای کار است.

وی از وظیفه مدیران و مسئولین به عنوان کارگزاران دولت در این شرایط یاد کرد که وظیفه سنگینی دارند و باید با درک درست از شرایط، دوری از تفرقه و حاشیه سازی در کنار مردم باشند.

فرماندار کرمانشاه وحدت رویه بین سه قوه را لازمه عبور از شرایط کنونی دانست و تاکید کرد: نباید فراموش کنیم آمریکا و صهیونیست ها جغرافیای ایران را اینگونه نمی خواهند و ما باید در برابر آنها ایستادگی کنیم.

رنجبر ازدستگاه ها خواست در این شرایط بیشتر به فکر تکریم مردم و ارایه خدمات به آنها باشند و به تک تک کوچه ها، خیابان ها و روستاها سر بزنند.

وی سپس به اعتبارات امسال شهرستان کرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: امسال ۶۱ میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای(عمرانی) داریم که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.

به گفته این مسئول، از همین رقم نیز ۲۷ میلیارد تومان اعتبارات نفت است که صرفا باید برای مناطق محروم و دهستان های توسعه نیافته هزینه شود.

وی تاکید کرد: برای هزینه کرد مابقی اعتبارات نیز الزاماتی مانند مساجد، پایگاه های مقاومت بسیج، حوزه های علمیه، طرح هادی روستایی و ... داریم که نمی توان اعتبارات آنها را تغییر داد.

فرماندارکرمانشاه سهم شهرستان از اعتبارات توازن منطقه ای را نیز ۱۴۳ میلیارد تومان اعلام کرد که در این بخش نسبت به سال گذشته حدود پنج تا شش درصد رشد داشتیم.

وی تاکید کرد: میزان تخصیص اعتبارات نیز در بخش توازن منطقه ای ۱۴ درصد و در بخش تملک دارایی های سرمایه ای تا کنون ۴۰ درصد بوده است.

وی از محدودیت اعتبارات امسال یاد کرد و افزود: این در حالی است که دستگاه ها ۲۵۰ تا ۲۶۰ میلیارد تومان درخواست بودجه داشتند.

وی گفت: در چنین شرایطی دستگاه ها باید صرفه جویی پیشه کنند و بر کیفیت انجام کارها بیفزایند.

رنجبر با بیان اینکه ریال به ریال هزینه کرد دستگاه ها بایدحساب و کتاب داشته باشد، خاطرنشان کرد: هر دستگاهی که اعتبارات را صرف خرید میز و صندلی کند باید جوابگو باشد.

فرماندار کرمانشاه گفت: البته هر دستگاهی که پروژه اشتغالزایی اجرا کند، از اعتبارات توازن منطقه ای حمایتش می کنیم.

رنجبر خواستار توجه بیشتر به پروژه هایی مانند حوزه آب، ساماندهی آبشوران، بازارهای سنتی و ... شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: