• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان:

10 هزار انشعاب غیرمجاز در کرمانشاه داریم

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: حدود 10 هزار انشعاب غیرمجاز برق و کنتور دستکاری شده در استان داریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علیمراد مرادی مجد در جمع خبرنگاران از وجود حدود 750 هزار مشترک برق در 14 شهرستان استان خبر داد و افزود: سال گذشته حدود سه هزار میلیون کیلووات ساعت برق توسط مشترکین مصرف شده است.

وی ادامه داد: برق این تعداد مشترک از طریق 18 هزار کیلومتر شبکه و بیش از 17 هزار دستگاه ترانسفورماتور تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه درباره رکود مصرف برق در کرمانشاه نیز اظهار کرد: رکود مصرف برق سال 95 در کرمانشاه 670 مگاوات ساعت بود که در سال 96 به 722 مگاوات ساعت رسید.

مجد درباره سهم هر بخش در مصرف برق نیز خاطرشان کرد: در کرمانشاه 46 درصد مصرف برق در بخش خانگی(در کشور 40 درصد)، 18.2 درصد در بخش ادارات(در کشور یازده درصد)، 13.9 درصد در بخش کشاورزی(در کشور 18.3 درصد)، 10 درصد در بخش صنعت(کشور 19 درصد)، 7.3 درصد در بخش تجاری(کشور 8.9 درصد) و 3.9 درصد در بخش روشنایی معابر (کشور 2.2درصد) است.

وی از کاهش تلفات مصرف برق در کرمانشاه هم خبر داد که از 19.4 درصد در سال 95 به 15.88 درصد در سال 96 رسیده که عمده آن از طریق برخورد با انشعابات غیرمجاز بوده است.

مجد از وجود حدود 10 هزار انشعاب غیرمجاز برق و کنتور دستکاری شده در کرمانشاه هم خبر داد که برخورد با آنها مرتب انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به وضعیت روستاهای برقدار استان داشت و عنوان کرد: از 2549 روستای دارای سکنه استان با جمعیت 151 هزار و 733 خانوار، تعداد 2523 روستا با جمعیت 151 هزار و 325 خانوار دارای برق است.

به گفته این مسئول، اکنون روستای بدون برق چندانی در کرمانشاه نداریم و روستاهایی که باقی مانده یا دارای سکنه دائمی نیست یا در مناطق ممنوعه مرزی قرار دارد.

مجد میانگین خاموشی به ازاء هر مشترک در سال را زیر 300 دقیقه در کرمانشاه اعلام کرد که این عدد در کشور نزدیک به 800 دقیقه برای هر مشترک است.

وی همچنین از طلب 103 میلیارد تومانی شرکت توزیع برق استان کرمانشاه خبر داد و تاکید کرد: تا قبل از اجرای هدفمندی یارانه‌ها میزان وصول مطالبات ما 100 درصد بود، اما از آن سال به بعد بسیار افت کرد و به 86 درصد رسید و با تلاش زیاد در سال گذشته این عدد را به 95.2 درصد رساندیم.

مجد میزان فروش برق در سال گذشته را 190 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: میزان مطالبات معادل نیمی از فروش سالیانه برق شرکت است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه سهم بخش عمومی و ادارات از این مطالبات را 57 درصد، بخش خانگی 20 درصد، سایر مصارف و تجاری را 14 درصد، بخش صنعت هفت درصد و بخش کشاورزی را دو درصد اعلام کرد.

به گفته این مسئول، میانگین مصرف هر مشترک خانگی نیز 18 هزار تومان در ماه و روزی 600 تومان است که برخلاف آنچه که گفته می‌شود برق گران است، اصلا رقم زیادی نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به سرقت تجهیزات این شرکت داشت که روند کاهشی دارد و عنوان کرد: سال 92 میزان سرقت تجهیزات سه میلیارد و 130 میلیون تومان بود که در سال 96 به 452 میلیون تومان رسیده است.

مجد سپس به چشم اندازه 1405 این شرکت اشاره داشت و بیان کرد: بنا داریم در این سال خاموشی را به 80 دقیقه در سال به ازای هر مشترک برسانیم، به علاوه تلفات انرژی را نیز به هشت درصد و میزان مراجعه حضوری مشتکرین را نیز صفر کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون دوره وصول مطالبات پنج ماه و 10 روز است، تاکید کرد: بنا داریم در افق 1405 این عدد به 80 روز برسد.


                                                                                                             


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: