• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-8014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر هیات:

کرمانشاه از سکانداران ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ایران است

دبیر هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان گفت: کرمانشاه از سکانداران ورزش پهلوانی و زورخانه ای در کشور است.

حبیب سفالیان زاده به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه فرهنگ و منش پهلوانی از دیرباز با رگ و پی مردم کرمانشاه عجین شده، اظهارکرد: این موضوع باعث شده تا از گذشته تاکنون مردم ایران، کرمانشاهیان را با منش پهلوانی بشناسند.

وی با اشاره به اینکه مردم این استان از گذشته به ورزش زورخانه ای اهمیت داده و بر لزوم رعایت آداب پهلوانی در رفتار خود تاکید داشته اند، ادامه داد: قرارگیری کرمانشاه بر سر راه ابریشم و عتبات عالیات و مهمانوازی پهلوانان کرمانشاهی از مسافران باعث شد که این فرهنگ و آداب مردم استان در ایران شهره شود.

دبیر هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان تاکید کرد: ورزش پهلوانی و زورخانه ای ورزشی از بطن مردم است، از این رو در دل و جان مردم قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: باتوجه به اهمیت روز افزونی که ورزش پهلوانی و زورخانه ای طی سالهای گذشته کسب کرده و ثبت جهانی شد، در استان کرمانشاه نیز شاهد رشد و احیاء چشمگیر این ورزش بوده ایم.

سفالیان زاده با اشاره به فعالیت 13 زورخانه فعال رسمی در سطح شهر کرمانشاه، گفت: علاوه براین در سطح پنج شهرستان استان شامل شهرستان های کنگاور، هرسین، سنقرو کلیایی، قصرشیرین و اسلام آباد غرب نیز این رشته فعال است.

وی به دستورالعمل فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای مبنی بر ساماندهی و تهیه بانک اطلاعاتی ورزشکاران این رشته در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: از یک ماه پیش کار ثبت نام سیستمی ورزشکاران کرمانشاهی این رشته را در سامانه طراحی شده فدراسیون آغاز کرده ایم که تاکنون نیز 400 ورزشکار پهلوانی و زورخانه ای استان در آن ثبت نام شده اند.

دبیر هیات پهلوانی و زورخانه ای با بیان اینکه کارثبت نام سیستمی ورزشکاران ادامه خواهد داشت، افزود: پس از اتمام ثبت نام ورزشکاران، فدراسیون اقدام به رتبه بندی آنان می کند.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال 95 رتبه هیات پهلوانی و زورخانه ای کرمانشاه در بین هیات های کشور 20 یا 19 بود که از سال گذشته با برنامه ریزی های مختلف، برگزاری مسابفات، اعزام ورزشکاران و برپایی کلاس های آموزشی جایگاه چهارم را کسب کردیم.

سفالیان زاده با یادآوری اینکه ابتدای امسال چند ورزشکار این رشته از کرمانشاه به اردوی تیم ملی دعوت شدند، گفت: طبق برنامه شهریور میزبان مسابقات بزرگسالان ورزش زورخانه ای و پهلوانی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: