• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

آبرسانی سیار به 140 روستای کرمانشاه

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه از آبرسانی سیار به بیش از 140 روستای استان خبر داد و گفت: طی روزهای گرم اخیر به تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی سیار در استان افزوده شده است.

یوسف اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به 1750 روستایی که با بیش از 402 هزار نفر جمعیت تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند، افزود: از این تعداد هم اکنون 140 روستا به دلیل نداشتن منابع آب کافی به صورت سیار آبرسانی می‌شوند.

وی اظهار کرد: طی روزهای اخیر که شاهد افزایش دمای هوا بودیم به تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی سیار اضافه شد و هرچه به سمت گرما پیش برویم تعداد روستاهای نیازمند  آبرسانی سیار بیشتر خواهد شد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در فصل گرما از یک سو افزایش مصرف را داریم و از سوی دیگر برخی منابع آبی روستاها به دلیل گرما کم آب و خشک می‌شوند.

اسماعیلی پیش بینی کرد در اوج فصل گرما به بیش از 300 روستای استان آبرسانی سیار صورت گیرد و افزود: اوج آبرسانی‌ها تا مهر ماه است و پس از آن دوباره منابع آبی احیا و میزان مصرف کم می‌شود.

به گفته این مسئول، عمده روستاهای نیازمند آبرسانی سیار استان نیز در شهرستان‌های بزرگ، مناطق گرمسیری و خصوصا در شرایط کنونی در مناطق زلزله زده از جمله سرپل‌ذهاب و گیلانغرب هستند.

وی سهمیه آبرسانی برای هر خانوار را 150 تا 200 لیتر در شبانه‌روز اعلام کرد که عمدتا برای مصارف شرب روستاییان است و افزود:البته روستاییان به دلیل مصرف آب خصوصا برای احشام به آب بیشتری نیاز دارند.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه منبع تامین آب برای آبرسانی روستاها را از چاه‌های موجود اعلام کرد و گفت: اگر مردم در مصرف آب صرفه‌جویی نداشته باشند، در فصل گرمای پیش رو با مشکل مواجه خواهیم شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: