• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون آبفای استان خبر داد:

افزایش 30 تا 50 درصدی مصرف آب کرمانشاه در روزهای گرم اخیر

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از افزایش 30 تا 50 درصدی مصرف آب در کرمانشاه طی روزهای گرم اخیر خبر داد.

رضا داوودی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به گرم شدن هوا طی روزهای اخیر، اظهار کرد: این افزایش دما باعث شده مصرف آب در شهرهای مختلف استان بین 30 تا 50 درصد افزایش پیدا کند.

وی این افزایش مصرف را یکی از عوامل کاهش افت فشار آب برخی مشترکین دانست.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین میزان افزایش مصرف آب مربوط به شهرهای سرپل ذهاب، قصرشیرین و منطقه خسروی بوده، خاطرنشان کرد: در سرپل ذهاب بیش از 50 درصد افزایش مصرف آب داشتیم.

داوودی دلایل این افزایش قابل توجه مصرف آب در سرپل ذهاب را از یک سو گرم بودن هوا و از سوی دیگر عدم دریافت آب بها و نداشتن کنتور در منطقه عنوان کرد و ادامه داد: مردم این منطقه از آب شرب برای مصارفی مانند ساخت و ساز استفاده می‌کنند که این امر مشکلاتی را برای شرکت آب و فاضلاب در پی داشته است.

وی از افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ سراب گرم سرپل ذهاب خبر داد و تاکید کرد: اگرچه با این کار بخشی از مشکل حل شده، اما بخش دیگری از مشکلات باقی مانده و دیگر هم امکان افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ آب وجود ندارد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه در ادامه بیشترین تنش آبی را نیز مربوط به شهرهای کرمانشاه، سنقر، کنگاور، اسلام آبادغرب، شاهو، جوانرود، صحنه، سرپل ذهاب، قصرشیرین و سومار دانست.

داوودی خاطرنشان کرد: با وجود همه این مشکلات جیره‌بندی آب نداریم و اگر گاهی افت فشار و یا مشکلی رخ می‌دهد، یا به دلیل قطع برق است و یا به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف از سوی مردم.

وی در ادامه از کمبود حدود 600 لیتر در ثانیه‌ای آب در شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: در کرمانشاه 80 هزار مترمکعب نیز کمبود مخازن و عدم اجرای خطوط بین آن را داریم.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه بیان کرد: البته هم اکنون خط اضطراری آب سد گاوشان به میزان 600 لیتر در ثانیه برای شهر کرمانشاه در مدار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: