• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی استان:

احداث سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه تا آخر تیر شروع می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از آغاز عملیات عمرانی احداث سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه تا پایان تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست خبری هفته صنعت و معدن که  امروز (13 تیر) برگزار شد، با اشاره به وقفه دو، سه ساله‌ای که در احداث سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه ایجاد شد، اظهار کرد: بعد از چند سال پیگیری مشکل حقوقی و معارض زمین حل و حکم به نفع نمایشگاه صادر شد.

وی از برگزاری مناقصه و انتخاب شرکت به منظور اجرای این پروژه هم خبر داد و افزود: امیدواریم عملیات عمرانی احداث سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه حداکثر تا آخر تیرماه آغاز شود و شاهد شروع فاز اول این طرح باشیم.

هدف گذاری رشد 30 درصدی صادرات کرمانشاه

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای به آمارهای سه ماهه صادرات استان داشت و از رشد 27 درصدی صادرات کرمانشاه طی این مدت یاد کرد.

به گفته کاشفی، بیشترین افزایش صادرات به ترتیب مربوط به مرزهای سومار با 49 درصد و پرویزخان با 39 درصد افزایش بوده است.

وی تاکید کرد: در این مدت مرزهای شوشمی و شیخ صله به دلیل تعطیلی مقطعی مقداری کاهش صادرات داشتند.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران از هدفگذاری برای رشد 30 درصدی صادرات استان کرمانشاه تا پایان امسال خبر داد و پیش بینی کرد در صادرات محصولات تولیدی استان نیز 10 درصد رشد داشته باشیم.

پیگیری برای رسمی شدن "سومار"

کاشفی در ادامه از پیگیری‌های مستمر برای رسمی شدن مرز سومار هم یاد کرد و گفت: این مرز آینده درخشانی دارد، زیرا کوتاهترین مسیر به سمت بغداد است.

وی معتقد است، تردد از مرز سومار هزینه‌های حمل و نقل را به شدت برای تجار کاهش می‌دهد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه مهمترین مشکل کنونی این مرز را راه دسترسی و زیرساخت‌های جاده‌ای آن اعلام کرد که باید هرچه زودتر تکمیل شود.

هنوز در جذب سرمایه‌گذار خارجی مشکل داریم

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه همچنین با اشاره به پیگیری برای برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری کرمانشاه در تهران، اظهار کرد: کارهای اولیه برپایی این همایش انجام شده و فقط نیازمند تامین منابع مالی آن هستیم.

کاشفی اظهار کرد: اگرچه اتاق بازرگانی بخشی از هزینه‌ها را تقبل کرده، اما بخشی را نیز باید سایر دستگاه‌ها تامین کنند.

وی با بیان اینکه کرمانشاه هنوز در حوزه جذب سرمایه‌گذار خارجی با مشکل مواجه است، تاکید کرد: به تازگی چند شرکت را پای کار آوردیم که البته هیچکدام از آنها به مرحله اجرا نرسیده است.

 فضای کسب و کار کرمانشاه بهتر می‌شود

کاشفی درباره طرحی برای بهبود فضای کسب و کار استان هم گفت: کارهای اولیه از جمله حساس‌سازی دستگاه‌ها نسبت به وضعیت بد فضای کسب و کار استان انجام شده، اما اگر بخواهیم جایگاه کرمانشاه را از رتبه 30 کشور در حوزه بهبود فضای کسب و کار ارتقا دهیم، نیازمند زمان و کارهای عملیاتی هستیم.

وی از همکاری با یک شرکت صاحب نام در تهران برای کمک به بهبود فضای کسب و کار استان در قالب یک پروژه خبر داد و افزود: اگر این همکاری پیش برود و منابع مالی مورد نیاز آن تامین شود، می‌توانیم طی سه فصل آینده جزو هفت، هشت استان برتر کشور از نظر فضای کسب و کار باشیم.

به گفته کاشفی، این کار برای اولین بار در کشور انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: