• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

تسهیلات اشتغال روستایی موجب ماندگاری جمعیت در روستاها می‌شود

استاندار کرمانشاه گفت: تسهیلات اشتغال روستاییان و عشایر می تواند موجب ماندگاری جمعیت در روستاها شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار کرد: طی سالهای پس از انقلاب کارهای بزرگی در روستاها از جمله برق رسانی، آبرسانی و ایجاد راه انجام شده، با این وجود هنوز شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها بودیم، چون برای اشتغال آنان فکری نشده بود.

وی با اشاره به توجه دولت به اشتغال روستاییان و در نظر گرفتن منابعی برای این موضوع، گفت: برای اولین بار است که چنین تسهیلاتی به اشتغال روستاییان اختصاص می یابد که می تواند به ماندگاری جمعیت در روستاها کمک کند.

بازوند ادامه داد: البته هنوز مشکلاتی نظیر داشتن چندین متولی در سطح کشور سر راه پرداخت این تسهیلات وجود دارد که باید مرتفع شود.

وی افزود: در بدنه بانکها نیز گاها شاهدیم کار به کندی صورت می پذیرد.

بازوند با بیان اینکه استان کرمانشاه در انعقاد قرارداد و پرداخت این تسهیلات رتبه خوبی دارد، خواستار افزایش اختیار استان در تصویب و پرداخت این تسهیلات شد.

حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز رقم تسهیلات اشتغال روستایی را 12 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تلاش ما این است این منابع با سرعت و کیفیت و اطمینان از اینکه به اشتغال پایدار منجر می شود، پرداخت گردد.

وی افزود: 30 درصد این منابع به صورت متمرکز است تا رقابتی بین استانها ایجاد شود و امیدواریم استان کرمانشاه سهم خوبی از این اعتبارات متمرکز جذب کند.

متقاضیان تکراری دریافت تسهیلات ارزان قیمت

عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه در مجلس نیز با تقدیر از تلاش اعضای کارگروه اشتغال استان، گفت: باید دقت شود این منابع اشتغالزایی در جایی هزینه شود که ظرفیت وجود دارد تا منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود.

وی افزود: گاهی دیده می شود اسامی برخی متقاضیان دریافت تسهیلات ارزان قیمت تکراری است و این افراد همیشه متقاضی دریافت چنین تسهیلاتی هستند که باید دقت کنیم همواره عده ای از این منابع بهره مند نشوند و عده ای دیگر بی نصیب بمانند.

مصری همچنین خواستار تفویض اختیار بیشتر به استانها در زمینه سقف پرداخت تسهیلات شد و افزود:  اگر قبول داریم استانداران نماینده دولت در استانها هستند باید اختیار بیشتری به آنها تفویض شود. همچین اینکه از مرکز برای استانها تصمیم گیری شود و بگویند در رسته هایی خاصی تسهیلات در استانها پرداخت شود کار درستی نیست و این محدودیت ها باید برداشته شود.

در این نشست عنوان شد از سهمیه 252 میلیارد تومانی ابلاغی به استان از محل تسهیلات اشتغال روستایی تاکنون 24 درصد آن پرداخت شده و استان از این حیث رتبه سوم کشور را دارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: